Kyllä nyt rasisteja vituttaa

Hauskaa lukea marmatuksianne täältä.
1964
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Kohta sekin hauskuus loppuu.

1Äänestä

Aloittajalle: kun täällä ei satu olemaan yhtään rasistia, ainoastaan sinä taidat olla sellainen, niinkö?

2Äänestä

Tulevaisuudessa tulee suvakilla olemaan kylmää kyytiä.
.
Naurattaako silloin. ?

1Äänestä
  • Tuletko järjestämään?

    Äänestä

Aloittaja osui just asian ytimeen. Että silleen.

2Äänestä
  • suvakit päästää tubia sairastavia mamuja tarhoihin lasten sekaan??

    1Äänestä

  • suvakkionvajakki kirjoitti:

    suvakit päästää tubia sairastavia mamuja tarhoihin lasten sekaan??

    Ja sinulta löytynee heidän lääkärintodistuksensa. Ethän suinkaan hourailisi tyhjästä eli omasta päästäsi.

    1Äänestä

Ruotsin feministihallitus kiihdyttää maassa laittomasti oleskelevien jahtaamista
Ruotsin hallitus haluaa nyt, että poliisi voisi ratsata työpaikkoja ja tehdä henkilötarkastuksia ilman konkreettista rikosepäilyä.

23.09.2016 08:43, 1323 lukukertaa

Ruotsin punavihreä feministihallitus haluaa kiihdyttää maassa laittomasti notkuvien metsästystä. Avustelujärjestöt varoittavat, koska heidän mielestään ihmisiä syyllistetään ja lapsetkin joutuvat kärsimään.

welcome-to-sweden

Yhteensä 40 000 hylsyn saaneen tulijan arvellaan poistuvat Ruotsista tänä ja ensi vuonna. Näistä 7 000 – 8 000 luultavasti lempataan maasta väkipakolla.

Tämä ei riitä demareille ja islamistiselle ympäristötuhopuoleelle, vaan hallitus haluaa käännyttää keinoja kaihtamatta vieläkin enemmän maan alle painunutta rikkautta ja voimavaraa.

Hallitus haluaa, että poliisi voisi ratsata työpaikkoja ja tehdä henkilötarkastuksia ilman konkreettista rikosepäilyä. Riittäisi, että poliisi arvioisi alat ja yritykset, missä laittomasti maassa notkuvat yleensä tekevät pimeitä töitä.

Kyseeseen voisivat tulla esimerkiksi ravintolat tai siivousfirmat.

”Tarkoitus on estää mahdollisuus oleskella laittomasti maassa pimeiden töiden avulla”, sisäministeri Anders Ygeman sanoo.

Laittomasti maassa oleskelevat pimeän työn tekijät tullaan ottamaan kiinni ja työnantajia saatetaan rangaista, kuten jo nytkin, elinkeinokiellolla, sakolla tai jopa kolmen vuoden vankeustuomiolla.

Lisäksi poliisille kaavaillaan parempia mahdollisuuksia ottaa epäillyiltä laittomasti maassa oleskelevilta sormenjälkiä, jos henkilöllisyyden todistaminen ei muutoin luonnistu.

Feministihallitus harkitsee sormenjälkien ottamista myös alle 14-vuotiailta lapsilta.

Ruotsin nopein 14

Ruotsin nopein 14-vuotias kuvassa hieman isompana, kuin muut juoksijat. Iso 14-vuotias on turvapaikanhakija.

Vasemmistopuolueessa kauhistellaan, että tällainen touhu saataa johtaa etniseen profilointiin ja jakaa yhteiskuntaa entisestään.

”Ihmisten epäily tulee vaikeuttamaan tulijoiden kotoutumista”, Linn Johansson Refugees Welcome Stockholmista valittaa.

Sisäministeri Ygemanin mielestä tähän asti systeemi on ollut aivan liian epäselvä.

”Aikaisemmin jaettiin diskorahaa ja kämppiä laittomasti maassa oleskeleville. Nyt oikaisemme tätä epäkohtaa askel askeleelta”, hän sanoo.

Kuten sikolätissä viime kesänä kerrottiin, diskorahat on jo evätty käännytyspäätöksen saaneilta lapsettomilta aikuisilta.

Pelastakaa Lapset-järjestön puheenjohtaja Elisabeth Dahlin on huolestunut, että nyt myös poliisi – Maahanmuuttoviraston lisäksi – voisi laittaa lapsia säilöön käännytys- ja karkotustilanteissa.

”Lastenoikeuksien kannalta lapsia ei saisi saisi laittaa säilöön”, Dahlin ruikuttaa.

Hän myös varoittaa, että laittomasti maassa oleskelevat painuisivat maan alle, mikä olisi kurja asia heidän lastensa kannalta, joilla on lain mukaan oikeus käydä koulua ja saada terveyden- ja sairaanhoitoa valden piikkiin.

Sisäministeri Ygeman oli arvioinut, että feministihallituksen suunnitelmat herättäisivät keskustelua.

”Meidän kuitenkin pitäisi keskustella myös siitä, kuinka hyväksikäytetyt ihmiset työskentelevät orjuutta muistuttavissa olosuhteissa hyvinvointi-Ruotsissa”, hän sanoo.

Kokoomuspuolueen mielestä feministihallituksen toimenpiteet ovat riittämättömiä. He kaipaavat lisää poliiseja ja enemmän säilöönottopaikkoja – sekä poistaa mahdollisuuden hakea turvapaikkaa uudelleen jo kertaalleen annetun lopullisen hylsyn jälkeen.

Poliisi on ottanut riemulla vastaan feministihallituksen suunnitelmat.

Käännytyspäätöksen saaneista 12 000 on painunut maan alle ja poliisi arvioi, että viime vuoden tulijoiden hyökyaallon seurauksena heidän määränsä vaan kasvaa.

Lähde: Rähmispossu

T2/MV
[email protected]

Äänestä
  • törkeää rasismia...

    Äänestä

  • Ketä ne sellaiset poliisit on keille tuollaisia hommia sysätään. Menköön ihan itse hoitamaan hommansa.

    Äänestä

  • suvakkionvajakki kirjoitti:

    törkeää rasismia...

    Suomi vois ottaa ne kaikki karkotetut suojelevien sujakkiemme hoiviin

    Äänestä

Koko ketju täynnä vihapuhetta!

Äänestä

MONESTI RASISMISTA PUHUJAT OVAT PAHIMPIA RASISTEJA .... HEIDÄN PUHEENSA ON SUOMALAISIA VASTAAN !!

1Äänestä
  • Usein ovat myös ulkomaalaisia, jotka yrittävät huutaa itselleen lisää vaikutusvaltaa.

    Äänestä

Joissakin maissa on todella pahoja tartuntatauteja jotka tulevat maahamme turistien/muuten tänne tulevien mukana.

Äänestä
  • Niin on.

    Esimerkkinä turistit SVL:n takana. Turistit Suomi Ensin ja MV:n takana.

    Tavallisiin rauhallisiin suomalaisiin tarttuu näiden mukana vaikka mitä hullunnatsintauteja ja kaljuuntumista :(

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


troll-master kirjoitti:

Hauskaa lukea marmatuksianne täältä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu