bonuksella outoa toimintaa

ooooooh

Olen ko. kirpparilta ottanut noin 8-10 varasta kiinni ilmoittaen kassalle kun näen jotain varkauteen liittyeen. Nyt oli kummallista se : Ilmoitin siellä olevalle työssä olevalle vanhalle naiselle(kassalla,sivussa muista ihmisistä-lähellä ikkunaa)Kirpparin toisessa päässä nainen laittaa tavaraa olkalaukkuunsa ja repii hintalaput pois...siis todella omituista- jos pakkaa niin luulis olevan iso kassi ja sinne laittavan pois vietäväksi. Lopulta selvisi että oli ollut hänen oma pöytä- mutta eikö pois vietäessä pitäs olla myös omat laput kiinni-eikä vain kertoa et omia on ? Kiitosta paljon ei saa vaikka näitä vääryyksiä selvittää. Vaan mitä tapahtui? Omistaja ilmoittaa täysin tietämättömälle ihmiselle minun tekemästä ilmoituksesta-mitä helv... ? törkeetä !!!!! . että kehtaa sotkea sivullisia asiaan .. siellä käydessä selvittämässä asiaa omistaja väitti minun kailottaneen tästä "varkaudesta" ja kaikkien kuulleen myös ko. pöydän omistajan ... joka oli siis n.10-15m päästä pöydästä.- paska.. vain tämä vanha nainen kuuli sen ja kassatyttö saattoi jotain kuulla ..- vanha nainen on patolo.inen valehtelija ,on tehnyt sitä ennenkin. Monet ovat sanoneet etteivät ota pöytää niinkauan kun tuo vanha on siellä- lisäisin että niinkauan kun omistaja on sama .Nyt loppui minun kiinnostus varkaiden kiinniottoon ko. kirpparilla ..- eli tervemenoa...ja onnea.Haluaisin todella vielä sen "todistajan joka olisi kuullut minun kailottavan esiin - sitä tuskin löytyy .. omistaja vain halusi pelastaa tämän pahantekijänsä.- siis tän vanhan" siivoojan"

2

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yepb

      Tuo on totta ja varmasti normaalitoimintaa siellä ollut jo vuosia. Ei tule mieleenkään viedä tavaroita sinne myyntiin. On tällä "vanhalla akalla " suht huono maine.

    • d6d7d8d9d

      Ei kai se sinun asiasi ole päivystää siellä varkaita?
      Omat tavaransa saa viedä pois kirppikseltä, eikä missään ole sanottu, etteikö niistä voi repiä hintalaputkin pois viedessään. Oli niissä laput tai ei, ei sitä voi sanoa, että ne juuri hänen tavaroitaan ovat siltikään. Eihän niitä tavaroita kukaan tutki, kun laatikoita ja pusseja kannetaan ulos kirppareilta. Ainakaan itseltäni ei ole koskaan yhdelläkään kirpparilla kukaan tullut tutkimaan, ovatko tavarat juuri minun. Olisin voinut tyhjentää vaikka koko viereisen pöydän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe