Olen ko. kirpparilta ottanut noin 8-10 varasta kiinni ilmoittaen kassalle kun näen jotain varkauteen liittyeen. Nyt oli kummallista se : Ilmoitin siellä olevalle työssä olevalle vanhalle naiselle(kassalla,sivussa muista ihmisistä-lähellä ikkunaa)Kirpparin toisessa päässä nainen laittaa tavaraa olkalaukkuunsa ja repii hintalaput pois...siis todella omituista- jos pakkaa niin luulis olevan iso kassi ja sinne laittavan pois vietäväksi. Lopulta selvisi että oli ollut hänen oma pöytä- mutta eikö pois vietäessä pitäs olla myös omat laput kiinni-eikä vain kertoa et omia on ? Kiitosta paljon ei saa vaikka näitä vääryyksiä selvittää. Vaan mitä tapahtui? Omistaja ilmoittaa täysin tietämättömälle ihmiselle minun tekemästä ilmoituksesta-mitä helv... ? törkeetä !!!!! . että kehtaa sotkea sivullisia asiaan .. siellä käydessä selvittämässä asiaa omistaja väitti minun kailottaneen tästä "varkaudesta" ja kaikkien kuulleen myös ko. pöydän omistajan ... joka oli siis n.10-15m päästä pöydästä.- paska.. vain tämä vanha nainen kuuli sen ja kassatyttö saattoi jotain kuulla ..- vanha nainen on patolo.inen valehtelija ,on tehnyt sitä ennenkin. Monet ovat sanoneet etteivät ota pöytää niinkauan kun tuo vanha on siellä- lisäisin että niinkauan kun omistaja on sama .Nyt loppui minun kiinnostus varkaiden kiinniottoon ko. kirpparilla ..- eli tervemenoa...ja onnea.Haluaisin todella vielä sen "todistajan joka olisi kuullut minun kailottavan esiin - sitä tuskin löytyy .. omistaja vain halusi pelastaa tämän pahantekijänsä.- siis tän vanhan" siivoojan"
bonuksella outoa toimintaa
2
140
Vastaukset
- yepb
Tuo on totta ja varmasti normaalitoimintaa siellä ollut jo vuosia. Ei tule mieleenkään viedä tavaroita sinne myyntiin. On tällä "vanhalla akalla " suht huono maine.
- d6d7d8d9d
Ei kai se sinun asiasi ole päivystää siellä varkaita?
Omat tavaransa saa viedä pois kirppikseltä, eikä missään ole sanottu, etteikö niistä voi repiä hintalaputkin pois viedessään. Oli niissä laput tai ei, ei sitä voi sanoa, että ne juuri hänen tavaroitaan ovat siltikään. Eihän niitä tavaroita kukaan tutki, kun laatikoita ja pusseja kannetaan ulos kirppareilta. Ainakaan itseltäni ei ole koskaan yhdelläkään kirpparilla kukaan tullut tutkimaan, ovatko tavarat juuri minun. Olisin voinut tyhjentää vaikka koko viereisen pöydän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163