Mikä oli oikea syy?

Carl Haglund luopui politiikasta kesken puheenjohtajakauttaan.
Tällä palstalla asiasta vaietaan. Mikä oli syy Callen eroon?
Miten RKP tulee selviämään?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuka tahansa lähtee, jos saa uudessa hommassa 50-kertaisen palkan. RKP selviää liiankin hyvin ja sekös fennoa jyrsii.

1Äänestä
Aloittaja

Pystyykö 30000 äänestäjää luottamaan puolueeseen, jonka jäsen hylkää heidän antaman valtakirjan hoitaa heidän asioitaan?

Ei ole hyväksyttävää, että poliittinen toimija lähtee kesken kauden.
Pitää huomata, että puolue jonka jäsen näin toimii ei ole luotettava.
Puolueen toiminnassa on jotain hämärää.

Äänestä

Calle-poju ei kestänyt puolueen fanaattisia rusuakkoja.

Äänestä
  • Mikä valtakirjavelvollisuus on puolueen puheenjohtajalla. Sehän on ihan paska homma ja vielä huono palkka ja kaiken lisäksi tuulinen heittopussihomma kuten on nähty? Ei ole kyseessä mikää jumaluusopillinen asema puheenjohtajalla.

    1Äänestä

Aloittaja

Eduskuntaryhmän kokoukset ovat kuulemma mummojen suoraa huutoa!
Todennäköinen syy on kyllästyminen fanaattisuuteen kieliasiassa.
Samaa kyllästymistä on Konstsamfundetin VD:llä. Asiat kärsii.

Äänestä
  • Niin; enemmistö eli fennot määräävät kielipolitiikkamme. RKP voi kertoa omat näkökohtansa mutta fennot päättävät. Mitään erityistä ei ole RKP: n puheenjohtajallakaan kielipolitiikan suhteen tehtävissä. Eli on pakko luottaa fennojen järkevyyteen nähdä kansalaistensa ja maansa etu.

    1Äänestä

  • Etupuolet kirjoitti:

    Niin; enemmistö eli fennot määräävät kielipolitiikkamme. RKP voi kertoa omat näkökohtansa mutta fennot päättävät. Mitään erityistä ei ole RKP: n puheenjohtajallakaan kielipolitiikan suhteen tehtävissä. Eli on pakko luottaa fennojen järkevyyteen nähdä kansalaistensa ja maansa etu.

    Siis kutsutko todella rusutahojen korruptoimia suomenkielisiä svekopäättäjiä fennoiksi!

    Äänestä

  • Aloittaja

    Etupuolet kirjoitti:

    Niin; enemmistö eli fennot määräävät kielipolitiikkamme. RKP voi kertoa omat näkökohtansa mutta fennot päättävät. Mitään erityistä ei ole RKP: n puheenjohtajallakaan kielipolitiikan suhteen tehtävissä. Eli on pakko luottaa fennojen järkevyyteen nähdä kansalaistensa ja maansa etu.

    Carl Haglund sanoi jättävänsä ruotsinkielen huonompaan asemaan, kun se on koskaan ollut. Calle oli suosittu politiikko, jopa suomenkieliset äänestivät häntä. RKP:n ryhmässä ei ole jäljellä yhtään politiikkoa, joka saisi ääniä suomenkielisiltä. Uskon, että jopa omat joutuvat tarkkaan miettimään voikoo heitä äänestää.
    Löytyyköhän Turun vaalipiiristä tarpeeksi ruotsinkielisiä homoja, jotta saavat edustajansa läpi? Kuka perii Callen äänet?
    Ketä voi äänestää ruotsinkielinen mies tai ei feministi Helsingissä?
    RKP:n tulevaisuus heiluu haudan partaalla.

    Äänestä

Saa nähdä, koska Stefan Wallin heittää pyyhkeen kehään. Saa nähdä onko se Tom of Finland pyyhe?

Äänestä
  • .

    "Repeääkö waltsu kesken kaiken eduskunnassa????????"

    .

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_95957 kirjoitti:

Carl Haglund luopui politiikasta kesken puheenjohtajakauttaan.
Tällä palstalla asiasta vaietaan. Mikä oli syy Callen eroon?
Miten RKP tulee selviämään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu