On päätetty palata vanhaan villinlännen käytäntöön, jossa oli sylkykuppeja siellä täällä, ettei tarvitse maahan ja lattioille sylkeä.
Myös kannettava sylkykuppi on nyt myynnissä, marssimaan lähtijöille.; nauhalla kaulaan.
Myös kannettava sylkykuppi on nyt myynnissä, marssimaan lähtijöille.; nauhalla kaulaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Jimi Karttunen räkäisi nazia naamaan. Virhe.
Nyt se kuoli yliannostukseen. Tieto on varma.
kolikoita sylkykuppeihin nii suvakit saa keppanaan rahas.
Miten ne rajakkien saamat almut suvakeille joutuvat?
Ne varastaa almutkin kuten kaiken muunkin.
Muutenkin vähäosaisilta viedään kaikki!
ottaa koville suvakkien myöntää että toisen kukkarossa on oma käsi. Kaapikaa vaan roposet lasoliin sieltä sylkykupeista. Ja huom! Muista pestä kädet.
Ei kai sitä rassejen edessä olevista sylkykupeista saa niitä sinne viskattuja vähiä roposia viedä, millä rasset sitten rahoittavat toimintansa jos sekin tulonlähde heiltä tyrehtyy?
Sata vuotta sitten Suomessa asemalla ja muuallakin oli sylkykuppeja. Oli kieltotauluja: Spotta ej på golvet.
Kysyn vaan, että jos niitä tosissaan nykyään laitettaisiin, kuka helskatti ne pystyisi puhdistamaan. Huh
suvakeista löytyy joitain skemafetissin harrastajaa.
Tuollaisia sylkykuppeja tarvittaisiin taas. Aikanaan ne oli sitä varten että loppuun jauhetun mällin sai sylkäistä sinne. Nyt alkaa kaduilla olemaan mällipusseja yhtä paljon kuin tupakantumppeja.
Mitähän äidit tykkää siitä kun tytöt keräilee pikkunukeilleen "tyynyjä" pihalta.
Nyt suvakit järjestävät mielenosoituksia, joissa sylkykuppeja todella tarvitaan. Ympäri Suomen marssitaan sen puolesta, että Suomen Kela ottaisi vastuun kaikista maailman pakolaisista. Kalliiksi tulisi tämä muslimien hyväily, kun nykyinenkin ulkomaalaisvähemmistö maksaa jo useita miljardeja vuodessa. Jokainen mielenosoittaja voisi aloittaa hyvät teot lahjoittamalla puolet nettoansioistaan SPR:lle, ja katsoa sitten miten omat rahat riittävät.
valtamedia valmistautuu sylkemään Suomen kansaa.
Menkää vaan marssimaan samaan joukkoon sivistyneiden kanssa, niin saatta olla ylpeitä asian puolesta.