Suomi on globahtaneen imperialismin hallussa

LueOtsikkoVain

Imperiaalisesti globalisoitu. Se on paha asia. Et voi new world orderisoitua. Se olisi erittäin tyhmää oppimista. NWO on meissä kaikissa mutta tämä ryhmä mikä pyrkii imperialiatisesti globalistoitu NWO kustannuksella ja tämä tietää enemmän ruoan tietämättömyyttä terveydelle. Se ketä on suomessa tämän takana lähettelee facobookissa kuvia itsestään ja vihanneksista. Tämä henkilö palvoo vihanesten syömistä sekä hän heittää kallisarvoista ruokaa mikä ei koskaan pilaanu pois eikä anna köyhille. Jos imperialistinen globlisaatio on teistä terve juttu niin eläkää sen mukaan mutta älkää valittako maahanmuuttajista ja vääristä ärsykeistä teidän arvostetulla vihannes syönillä. Suomessa salataa tarpeeksi ullkomaanuutisissa ja kotimaan uutisissa. Onneksi en kato televisiota. Katson ohjelmia mutta en televisiota. Otsikosta näkee kaiken.

5

215

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuole.Suomi.kuole

      Mikäli globalismi merkitsee tämän kirotun suomen tuhoa, se on pelkästään hyvä asia. Suomi ja suomalaisuus ovat ongelma, ja onkin erittäin hyvä että Suomi joutuu tulevassa USA:n ja Venäjän välisessä sodassa astinlaudaksi ja muuttuu hyvällä tuurilla radioaktiiviseksi joutomaaksi.

      Tämän aivottoman, mitättömän paskakansan taru on nyt ohi, isot pyörät pyörivät ja kohta finskejä viedään jälleen teuraalle vuodattamaan poikiensa ja tyttäriensä veren Ruotsin ja NATO:n puolesta. Itse en sotaan osallistu, mutta katson tyytyväisenä kun saastainen huora nimeltä Suomi-neito joukkoraiskataan.

      Tervemenoa, finskit, Ruotsi ja jenkit vetivät teitä jälleen kerran kuivana kakkoseen :D

      Kuolkaa!

      • EiPerpanzzi

        Siis mitä vittua? Ko. linkin avauksessa syytä haetaan aivan vääristä paikoista. Ei Suomesta ole teollisuus paennut ns. vihreiden arvojen vuoksi, vaan AHNEUDEN vuoksi tietenkin.

        Vain tyhmä ei tajua sitä, että olemme kaukana isoista markkinoista ja niiden markkinoiden kustannustasosta. Siksi nyt velkaannumme, ja sille ei loppua ole tulossa. Sama koskee isompiakin talouksia, kuten USA:ta. Oikeastaan koko Eurooppa pyristelee tämän tosiasian edessä. Vain Saksalla on riittävästi halpatyövoimaa kilpailemaan sitä halvempia, mutta ei niin laadukkaita maita vastaan.

        Sen siitä saa kun yliarvostaa perusasioita kuten asumista. Sehän on Suomessa aivan liian kalliiksi päässyttä elitistä hommaa. Ilmankos kansalla on velkaa enemmän kuin koskaan aiemmin.

        Tässä fakta, joka ei viherajattelua syyttämällä parane.
        http://www.findikaattori.fi/fi/28


    • Essolle

      Mitä yrität linkittää? Mitä haluat tuoda esille?

    • YYpös

      Mitä haluat kysyä koska ketjussa on niin vähän asiaa näköjään? Eikö asioista pidä puhua? Imperialistiset globalisaatiot eivät koskaan puhu asioista... aina on räppi ja todistus ja realismi ja imperialismi sisällä. Ulkona on todella ulkona... suomeksi täysin pihalla. Katso Englannin kuningas sukua mikä on jatkunut imperialistisena globalisaationa jo todella pitkään niin näet että ne ovat täysin sekaisin huumeista samalla tavalla kuin idiootit suomessa. Niiden totuus on nyt ulkona. Ei ihme jos he laittavat sisälle. Kuningas on vain imago tällä hetkellä muille ketkä tukevat tätä rikollisjärjestöä... heidän omassa kuplassa. Eli globe... globalisaatio... ruotsin kuningas suku on mukana tässä ja siitä tulee tre kronor ja he ovat levittäneet tätä paskaa suomen ruotsalaisten keskuuteen myös. Ruotsissa on myös globen arena tämän systeemin mukaan. He aivopesevät median avulla käyttäen viestittimenä pakolaiskriisiä NWO:ta vastaan. Tämä on niin todistettu. He rassaavat muita imperialismillä. On vain globalisaatio. Imperialismi pitää tuhota... hyvin tyyllikkäästi... samalla tavalla juurta jaksaen miten hillary clinton ottaa suihin.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14594362/tassa-on-maailman-menoa-rehellisesti-

      Halusin tuoda julki minun tunteita tätä yhteiskuntaa kohti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      237
      1501
    2. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      287
      1074
    3. Miltä tuntuu vanhempi nainen olla

      Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan
      Ikävä
      94
      834
    4. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      68
      792
    5. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      48
      733
    6. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      112
      634
    7. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      27
      595
    8. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      34
      584
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      49
      555
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      94
      525
    11. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      41
      511
    12. 32
      491
    13. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      485
    14. 34
      466
    15. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      77
      451
    16. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      32
      444
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      77
      422
    18. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      417
    19. Oletteko täyttä sataa?

      Muuta etunimienne kirjaimet numeroiksi. Esim. Mia ja Risto siitä tulee 8 numeroa. Laske ne yhteen . Paljonko tulee?
      Ikävä
      33
      400
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      381
    Aihe