velka .....skkk

yjkukuyjjtjt

ei saa ottaa velkaa

yksi esimerkki on

velkarahalla saa ehkä työpaikkoja joskus jonkinverran, joskus vain viihteeseen, jota viihdettä ei ikinä haluta heittää pois.

näin ollen velkaa ei saa kuin suuresti voimalla käyttäen , maksettua pois.

velalla saatu työpaikka, joka ei harvoin on viihdetyöpaikka, tuottaa pahoinvointia, koska se ei kannata, eikä sitä saa, se johtaa ongelmiin monesta syystä: velkojat tuottavat ongelmia, velalliset ovat itsekkäitä velassaan. viihde tuottaa ongelmia, koska se vie aikaa hyvinvointi-ajattelusta, kuten innostaa ottamaan viihteeseen velkaa, joka velka on huono asia.

siksi toiseksi, velalla saatu teknologiatyöpaikka auttaa ei harvoin velan ottamisessa, kuten nettiasiassa, tietojärjestelmissä, muissa teknologioissa, ne vievät askel-askeleelta viihdettä eteenpäin, ja siten askel-askeleelta innostavat viihteeseen velan ottoon.

aseteknologia saattaa tulla tuhovoimaisemmaksi sekä halvemmaksi, sekä sota-asiat tulevat huonommiksi, yksi syy tähän on viihde ja sitä tukevat asiat. niin kauan kuin tietojärjestelmät ja ne asiat ovat olemassa, itsekkyys niihin liittyneinä haittaa elämistä.
on äärimmäisen vaikeaa helposti olla itsekäs, jos on kokenut yhden tai useamman vaikka viihdeasian, joka on itsekästä tai muun haitallisen itsekkyysasian samoin se on helposti vaikeaa päästä eroon siitä.

vaikka valtion työpaikka ei olisi huono. niin se ei ole oikea ehkä vain vähän, koska teknologia tukee viihdettä, sotaa, tieteitä, joita kannatetaan ehkä enimmäkseen siksi, koska niitä haaveillaan tuottavia,

ja uskotaan lähi, keskiväli, kaukaiseen historiaan. ne ovat turhia. koska ihmiskunta on täydellisen dynaaminen, miten voisi olla, että historian lukeminen kannattaisi, siitä saisi jotain

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        136
        5761
      2. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

        Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
        Maailman menoa
        175
        3404
      3. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        28
        2607
      4. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

        Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
        Maailman menoa
        464
        2503
      5. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        201
        2295
      6. Sinä eräs, pyydän......

        AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
        Ikävä
        181
        1852
      7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

        Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
        Perussuomalaiset
        125
        1437
      8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

        Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
        Tunteet
        36
        1222
      9. Nimikirjaimet

        Kuka kaipaa ketä 🥰
        Ikävä
        50
        1103
      10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

        Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
        Ikävä
        72
        1026
      Aihe