Soinin suurin tähänastinen valhe

"Perussuomalaiset ei ota käskyjä vastaan Kokoomukseltakaan".
http://yle.fi/uutiset/3-9190237
9107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tähän pitää lisätä että PS ei myöskään välitä eikä huomioi omia äänestäjiäkään.

Äänestä

Typerämpää ja suurempaa mätäpuoluetta ei suomesta löydy kuin perpanssin porsaat!!

Äänestä

Soini on oikeassa. Persut noudattavat tinkimättömästi timokratiaa, jonka ydin on mies ja ääni -periaate. Mies on Timo Soini ja ääni Timo Soinin ääni. Muuta ei tarvita eikä rasismin suojalinnaketta tulla purkamaan niin kauan kuin sillä voi puristaa yhdenkin lisä-äänen Soini-säätiötä rikastuttamaan.

Äänestä

Mikäs valhe se aloittajan mielestä on..... Soini ei ota vastaan vasta kolmanneksi suurimmalta puolueelta mitään käskyjä. Orpo pysyköön "lestissään"..

Äänestä
  • Tietenkään miltään suomalaisvastaiselta ryhmittymältä ei oteta mitään käskyjä

    Menkööt itse vain ärkkopee/vasurien käskytettäviksi

    .

    Äänestä

  • Jos et ole huomannut tai ymmärtänyt, joka varmasti on paljon "suurempi" mahdollisuus koska olet persu, niin hallitus noudattaa hyvin kokoomuslaisia talouspolitiikkaa. Vai onko Suomi jo eronnut EU:sta tai edes eurosta, jota persujen kansanedustajaehdokaat vaativat kuin yhdestä suusta ennen vaaleja? Ja kun kerran näin on, niin keneltäs nämä ohjeet on sitten otettu....

    Äänestä

Sehän on petossuomalaisten hallituksessa pysymisen ehto kun ottaa vastaan käskyjä mitä saa puhua ja tehdä ,Orpo,Sipilä ja uusimpana Berner lyö Soinille ja muille petossuomalaisille takiaisille sanat suuhun mitä saa sanoa,vai ei ota käskyjä vastaan hohohohohooo on taas takinkääntäjä nolannut itsensä ties monennenko kerran ,säälittävä ihminen.

Äänestä

Kokkare hiertää Urpon vaossa.Kannatus romahtaa.Urpo joutuu muijansa "matubisneksien"elätiksi.

JYTKY tulee jälleen.Hyvä Ps joka
Kertoo totuuden

Äänestä

Soinin kieli on ollut koko hallituskauden Stubbin tai Orpon peffassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JopaKeskustalta kirjoitti:

"Perussuomalaiset ei ota käskyjä vastaan Kokoomukseltakaan".
http://yle.fi/uutiset/3-9190237

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu