Kuka kauppaa Putinivihaa?

Maksaako jenkit? Putini on pätevä hommassaan. Toisin ei ole sotahullu Opama!
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kuules Venäjäkiimavajakki. Mamuja saa haukkua netissä, mutta Putinia ei saa? Haluatko, että Putin-kritiikkiä on sensuroitava kuten Venäjällä?

Hyi vittu teitä kaksinaamaisia putinisteja!

Äänestä

Putin on anastanut alueita naapurimailtaan.

Obama ei ole sellaiseen alentunut.

Äänestä
  • Jopa hupiveikko olet kyläpöljä!Valloitti Irakin ja tuhos Libyan..Jenkkejä pyörii Syyriasa

    Äänestä

Putin hoitelee hommia kuin Stalin ja Hitler aikoinaan. Nytkin pommittaa siviiliväestöä Syyriassa. Ihmisiä kuolee kuin russakoita.

Mikä into lieneekään Putinilla olla noin hirmuhallitsija Assadin puolesta ampumassa naisia ja lapsia.

Obama on sentään huolissaan Syyrian kansan kärsimyksistä. Obama sentään on käynyt vain ISIS-joukkojen kimppuun, joka on aivan oikeutettua, mutta tavallista siviiliväestöä vastaan käyminen on mielestäni rikollista.

Missä asiassa Putin on oiva hallitsija? Kansan talous Venäjällä on rapakunnossa, mutta kysyhän Putinilta, kuinka on Putinin omaisuuden laita.

Äänestä
  • Vituntollo..Ilman Obamaa ei Syrian kapinaa olisi.. Paljonko Usan koalitio on siellä tapanut siviilejö?

    Äänestä

  • Syyriassa kysymys on perimmiltään öljystä. Venäjä ei halua päästää USA:aa kiinni Syyrian öljyyn.

    Siviileistä ei periaatteessa välitä kukaan - ne ovat vain politiikanteon väline.

    Äänestä

Putin itse osaa myydä putinvihan. Kun minä muodostan käsitykseni hän tekemisistään, niin osaan ise arvioida tapahtumia. Ei minulla ole mitään tarvetta katsoa, mitä amerikkalaiset ovat mieltä hänestä.

Äänestä
  • Resukka sinulla kieli jenkkiperseessä ja katselet mustien pakaroiden yli asiaa ..

    Äänestä

  • oletkintollo kirjoitti:

    Resukka sinulla kieli jenkkiperseessä ja katselet mustien pakaroiden yli asiaa ..

    Sinä olet viisas. Ainostaan huippuälykäs ihminen pystyy noin monipuoliseen kansaninvälisen politiikan analyysiin.

    Äänestä

Kauppaa putinvihaa? Ei kukaan. Hyvä tuotehan myy itse itsensä.

Äänestä
  • Kumma kun töyspäiset järki-ihmuset ei löydö syytö vihata Putinia. .

    Äänestä

  • miespaikallaanon kirjoitti:

    Kumma kun töyspäiset järki-ihmuset ei löydö syytö vihata Putinia. .

    No sinä et ainakaan ole täyspäinen, Venäjäkiimavajakki. Kirjoitit yhden lauseen ja siinäkin on joka toinen sana kirjoitettu päin helvettiä.

    Äänestä

  • oletpelle kirjoitti:

    No sinä et ainakaan ole täyspäinen, Venäjäkiimavajakki. Kirjoitit yhden lauseen ja siinäkin on joka toinen sana kirjoitettu päin helvettiä.

    No toi avaaja onkin niitä "elämäm koululaisia", jotka tavaavat MV-lehteä ja katsovat siitäkin lähinnä kuvat..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukalietsoo kirjoitti:

Maksaako jenkit? Putini on pätevä hommassaan. Toisin ei ole sotahullu Opama!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu