mistä päin

mistä päin suomea tälle palstalle kirjoittavat jt:t ovat?tarkoitan jos ette tarkkaa sijaintia haliua paljastaa niin kertokaas mistä maakunnasta!
2168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

..pk-seudulta useimmat..

Äänestä

Pääkalloluolasta Bengalista. Täällä kun ei ole ketään käynyt esitelmäkutsua antamassa, niin täällä täytyy roikkua, kun on aikaa. Kyllästyttää välillä katsella noita puolihulluja Pygmejä, jotka vilistää ympyrää kassit heiluen, samalla tavalla kuin jotkut jakaa sielläpäin esitelmäkutsuja. Kaiken varalta on banaanikori luolan suulla valmiina, jos tänne joitakin kassinheiluttaja apinoita sattuu eksymään lappusiensa kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JEMMU kirjoitti:

mistä päin suomea tälle palstalle kirjoittavat jt:t ovat?tarkoitan jos ette tarkkaa sijaintia haliua paljastaa niin kertokaas mistä maakunnasta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu