Vasemmisto kokosi suuren mielenosoituksen, jotta yksi suomalainen järjestö lakkautettaisiin, koska sieltä löytyy muutama väkivaltainen hörhö. Samaan aikaan toivotatte sylit avoimena muiden maiden väkivaltaiset hörhöt tänne Suomeen.
http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/2791122/Miesta puukotettiin selkaan Turun keskustassa kolme miesta on otettu kiinni
Suomalaisten enemmistö ei innostu marssimisista kuten vasemmisto. Se ei tarkoita, ettei maahanmuuttoon silti löytyisi selvää kantaa. Suomalaisten enemmistö haluaisi sulkea rajat ennen kuin on myöhäistä.
http://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/2791122/Miesta puukotettiin selkaan Turun keskustassa kolme miesta on otettu kiinni
Suomalaisten enemmistö ei innostu marssimisista kuten vasemmisto. Se ei tarkoita, ettei maahanmuuttoon silti löytyisi selvää kantaa. Suomalaisten enemmistö haluaisi sulkea rajat ennen kuin on myöhäistä.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Maahanmuuton liittäminen rasististen, fasististen ja natsististen ryhmien toiminnan kieltämiseen on pyrkimystä siirtää keskustelua sivuraiteelle ja näin pyrkiä turvaamaan rasistististen, fasististen ja natsististen ryhmien toiminta tulevaisuudessakin.
Ertyisesti muihin kuin avoimiin natsiryhmiin soluttautuneiden harjoittama propaganda perustuu tämänkaltaiseen erehdyttämiseen. Osittain kyse on myös itsepetoksesta, jotta heiveröinen muka-identiteetti voitaisiin suojella todellisen maailman kolhuilta.
Kukahan sitä propagandaa harrastaa,täällä vasuri kakara puhuvat paskaa ja kuvitteleva puhuvansa koko kansan suulla. Mistään ei tiedetä mitään silti keksitään kaikkea paskaa, kuvitellaan olevansa jotain maailman parantajia.
Kertoo meille suojeluskuntakerhon kuplassa elävä.
Aloittaja ei taida olla ollenkaan perillä faktoista, niinkuin harvoin nämä kaikenmaailman perssuomalaiset nyt onkaan.
Nimittäin suurinosa suomalaisista ei todellakaan halua sulkea mutään rajoja vaan kannattavat vapaata liikkuvuutta.
Tyypillistä tahallaan väärinymmärtämistä. Iso osa suomalaisista haluaa laittaa rajat kiinni haitalliselle maahanmuutolle.
Joo, oli siellä viisikymmentä rajat kiinni miekkarissa. Hiljainen enemmistö siis......
20000 hihhulia ei ole sama kuin suomen kansa. "Rajat kiinni"-marssijat edustavat paremmin suomalaisten tuntoja. Ihmisten kanssa jutellessa olen todennut, että sadasta ihmisestä vain yksi kannattaa avoimia rajoja, loput 99 halua rajat kiinni. Nämä ihmiset edustavat ihan kaikkia puolueita. Vasureista löytyy siis paljon ihmisiä, jotka haluaisivat rajat kiinni. Marssihihhulointi on vasemmistopuolueen johdon omaa hännännostoa ja oman aseman pönkittämistä. Suomalaisten etua he eivät aja.
Rajakkeja 50 ja tolkun väkeä 20000. Onhan siinä vinha ero..
Yli viisimiljoonaa suomalaista ei osallistunut. 5 miljoonaa on aika paljon enemmän kuin 20000.
Juu ei se suomesta enemmistö ollut. Mielipiteensä kertoneista marsseilla, järjetön enemmistö..
Kaiken hyväksyvät ja maailmoja syleilevät vasemmisto anargistit ja keppihevos pellet pitäkää pintanne , olette tämän maan ja kansakunnan omatunto ja ainoa turva , tappakaa kaikki jotka teitä vastaan rikkovat.
No niin. Tappaminen on tunnetusti huono ongelmanratkaisukeino. Riittää hyvin että rasistiset ja fasistiset järjestöt (mukaan lukien natsistinen SVL) kielletään.
Mitä mieltä olette EVR:stä, joka harrastaa murhapolttoja (laista termi poistettiin, muttei kansan mielistä).
Kenet he ovat murhanneet?
Vasemmalta tuleva terrori on....parempaa.
Ketju pitää poistattaa.