Kirkko siis aikoo ottaa suojiinsa paperittomia ja ilman oleskelulupaa jääneet vaikka suositus ja ohjeistus määrää jotain muuta. Joten kirkko aikoo rikkoa virainomaisten suositusta ja lakia. Miten joku voi ottaa tuntemattomia suojiinsa...heidän joukossaan mahdollisesti sotarikollisia sekä muuta "pohjasakkaa" joka ei todellakaan kuulu tänne. Ensin eroan kirkosta sitten jatkan tätä maahanmuuttokriitistä toimintaani ja pakolaisten vastaanottoa vastustavaa kantaani. Kyllä tulee vielä hätä käteen kun se luvattomien määrä paisuu tuhansiin, sen jälkeen hukka perii.
Uskomatonta!
oioieuiru
2191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei muuta kuin ne jotka ovat vielä kirkon jäseniä niin heti eroa kirkosta sivustolle eroilmoitus tekemään. Eikä tarvitse maksaa kirkollisveroa jonka voi käyttää muuhun tarkoitukseen.
https://eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/
Natsit kirkkoa vastaan.
Nazis against the Church.
JA eikös niillä ole taivaan sijaan se walhalla, ja uskovat muutenkin oudompiin juttuihin.
Onkos tuo joku järjestö, vai mikä?
Natsithan nimenomaan pääsivät aikoinaan valtaan katolisen kirkon tuella. Joten vedetäänkös taas johtopäätöksiä kirkon toiminnasta?
Kirkkoväki oikeuteen rikollisten piilottelemisesta.
Ovat uskomattoman tyhmiä. Muslimimaissa leikataan kristityiltä päät irti, täällä kristityt suojelevat samoja muslimeja. Voiko typerämpää enää olla.
Sanoppa muuta! Ei tätä voi käsittää. Olkoon vaikka kuinka lähimmäisä niin ei ne sitä oo kun kristitty on niiden maassa. Pitääkö kirkoista sun muista rakennuksista nyt ristit ja muut uskonnolliset tunnukset poistaa. Eihän nämä voi sietää niitä ja niiden ehdoilla mennään. Mites Askola? Joko on järjetänyt viinijuhlia piileskeleville?
Uskallusta toivotetaan sitten mm joulukirkkoon meneville!
Hautausmaa on minustakin ihan hyvä loppusijoituspaikka heille.
Nykyiset papit ja piispat ovat paholaisen asianajajia, vaihtaneet puolta. Koettavat tuhota kirkon ja saada jäsenet eroamaan. Kyllä on pastorit sekaisin, kun puolustavat väkivaltahaluisia muslimimatuja, sairaita homoja ja muuta perverssiä ja kieroutunutta. Kari Mäkinen, Irja Askola & co tekevät nyt myyräntyötään.
Nyt erotetaan kirkko ja valtio lopullisesti toisistaan. Valtio lopettaa kirkollisveron perinnän sillä tuo liperipellejen leikki loppuu nopeasti.
Syyllistyykö arkkipiispa Mäkinen rikokseen yllyttämiseen?
On aika erottaa kirkko valtiosta, jos kirkon ylifariseus käy valtionhallintoa vastaan.
Kirkolla ei riitä kapasiteetti kaikkien laittomien siirtolaisten suojeluun. Ja siksi toiseksi kirkko ja luostarit ovat aina suojelleet heikossa asemassa olevia. Toivottavasti vaan filtterit toimii, ettei tule höynäytetyiksi.
Ei ole vaikeaa arvata mihin kolehtirahat tuon jälkeen menevät.
Erosin kirkosta noiden piispojen takia, sillä he eivät kunnioita Suomen lakia. Jos sin/minä tekisin noin, niin saisin rangaistuksen, mutta nuo piispat saavat paasata rauhassa ja asettua lakia vastaan, eikäy;-)
Ei "kirkko" mitään voi tehdä. Jotkut yksittäiset "johtotehtävissä" olevat ihmiset voivat tehdä jotain. Jos on laitonta, poliisi voi puuttua siihen eikä "kirkko" voi sitä mitenkään estää. Tuomioistuinten ja vankiloiden ovet ovat avoinna kaikille halukkaille!
Piispat ja papit ja muu kirkon väki joka suojelee laittomia maassaolijoita täytyy laittaa edesvastuuseen teoistaan. Syyte Mäkiselle ja Askolalle ja muille kaltaisilleen lakien vastaisesta toiminnasta ja rikokseen yllyttämisestä.
Ans kattoo koska eka kirkko räjähtää!
Jos kirkosta puuttuu Jumalan Pyhä Henki joka näyttää todeksi synnin ja ihmisen väärät ajatukset ja toiminnan, se harhautuu. Kirkko voi palata alkuaikojen kirkoksi ja antaa Jumalan Hengen totuuden kirkastaa sana puhtaana ja oikein. Silloin kun kirkossa ei kuulla ja noudateta totuutta joka on Raamatussa, kristityt on ristiinnaulittu.
Väärin sanaa tulkitseva ymmärtää että kristityt ovat uhri heitä varten, koska he itse eivät sovittajaansa Jeesusta Kristusta tunne. He luulee tekevänsä jumalalle palveluksen ristiinnaulitessa ja tappaessa kristittyjä. Vakava asia joka kerrotaan Raamatussa.
Vanha Testamentti ei kerro Jumalan armosta niin kuin sen tekee Uusi Testamentti. Ihminen joka ei tunnusta Jeesusta Kristusta lihaan tulleeksi syntien sovittajaksi, kertakaikkiseksi Jumalan uhriksi itsensä puolesta, voi tehdä pahimpia tekoja Jumalan nimissä luullessaan tuntevansa Jumalan sanan. Mutta jos he kääntyy ja tekee parannuksen vääristä teistä ja löytää omaan elämäänsä Jumalan armon, silloin kirkko kulkee oikeaa tietä ja opettaa heitä Jumalan tuntemisessa ja armon löytymisessä. Tätä armoa ja armon sanaa ei voida keneltäkään ihmiseltä evätä, ei harhautuneeltakaan. Jos hänet voidaan pelastaa oikealle tielle, sen voi kirkko tehdä Jumalan Hengen ohjauksessa. Tässä on syy miksi kirkko armahtaa ihmistä, mutta on vakavan tehtävän edessä siinä, että se ei itse eksy luopumukseen ja tuhoa itseään.
Kirkosta eroaminen on suuressa nousussa.Tällä tahdilla vuonna 2050
kirkkoon kuuluu alle miljoona Suomalaista.
Ei sentään muslimipyhäköt.