Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Runsas valkovuoto

Mul on ihan hirveen runsas valkovuoto ja se on tosi epämiellyttävän hajusta... Onks kyse jostain taudista vai voiko tä olla normaalia?
3427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Runsas ja pahanhajuinen valkovuoto ei ole normaalia. Kyseessä voi olla jokin emätintulehdus, myös hiiva( ja sukupuolitauti) aiheuttaa valkovotoon muutoksia. Kannattais mennä lääkärissä piipahtaa.

Äänestä

Ei ole normaalia. Normaalisti pillu on melkein hajuton. Lääkäri voinee auttaa.

Äänestä
  • Gynellä, oisko ne huomannu jos jotain ois vialla?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Duck kirjoitti:

Mul on ihan hirveen runsas valkovuoto ja se on tosi epämiellyttävän hajusta... Onks kyse jostain taudista vai voiko tä olla normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu