TV 4 Kadonneiden jäljillä alkaa... klo 20.

Nyt mennään Italiaan isoisää etsimään... uusi jakso alkaa saahan nähdä miten löytyy ja mitä?!
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Isoisä paljastuu fasistipuolueen jäseneksi ja suvi-kukka Luttinen-Mohammed, nuori vihervasemmistolainen vajoaa järkytyksestä koomaan.

Äänestä
  • Ei isän ja isoisän perhe löytyi etelä-Italissa ja koko klaani ja tyttö sai lämpimän avstaanoton ja myös tiedon isoisä oli muuttanut Usaan ja niin he tytär ja tyttären tytär matkustivat Miamiin. Siellä isä odotti jälkeläisiään ja kaikki päättyi onnellisesti molempien tahojen iloksi! Nyt yhteydenpidot jatkuu tiuhempaan - kun kuopiolainen au-tytär löysi isänsä yli 40-v. jälkeen, pappa oli hyvässä kunnossa eikä vielä vanhakaan! Bellisimo!

    Kiitos TV 4:n kadonneen jäljillä!

    Äänestä

Kun näitä juttuja on vuosien aikana katsellut, on useimmiten karkuun lähtenyt faija ollut joku italiaano tai ähly ym. Koskaan ei etsijä ole kuitenkaan moittinut häntä vaan puolustellut. Normaalitilanteessa suominainen haukkuu suomimiehen moisista edesottamuksista.

Äänestä

maailmalla ja sitten lapsi saa etsia isi ties mista.

Äänestä
  • TV 4 voisi etsiä sitä Ilja Janetskia..ei siihen poliisia tarvitse..

    Äänestä

Ilja Janitskinin mediavalloitus jatkuu.

Aivan oikein arvasitte, Ilja on kadonnut jonnekin faneiltaan ja special crossover-jaksossa Poliisit-sarjan kanssa virkavalta poliisi etsii mediamogulia.

Iljahan osallistui myös Suomen Talent -kisaan trollaamalla, mutta tuomaristo katsoi pelkän näyttöpäätteen edessä naputtelevan läskin seuraamisen olevan "tylsää" ja "mielikuvituksetonta".

Johan Bäckman sen sijaan pääsi jatkoon toistettuaan sanan "fasistijuntta" 4798 kertaa minuutin aikana.

Äänestä

Huvittavaa tuossa ohjelmassa oli se, että 40 vuotta etsitty ja kuitenkin Facebookista löytää jokainen kyseisen isoisän, vaikka nyt asuikin usassa niin kotoisin Italiasta. Olisi ainakin voinnut kysyä sitä kautta.

Äänestä

Ohjelmahan voi alkaa etsimään vaikka näiden maahanmuuttajien sukulaisia....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parliamo kirjoitti:

Nyt mennään Italiaan isoisää etsimään... uusi jakso alkaa saahan nähdä miten löytyy ja mitä?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu