Tapahtuuko kansannousu nykyistä järjetöntä matutusta vastaan ja jos tapahtuu niin milloin se tapahtuu ja mikä sen laukaisee? Ex poliisijohtaja Paatero puhui eilen Alfa tv:n Dosentti-ohjelmassa että muutama turhapaikanhakijan tekemä lisämurha/tappo voi laukaista suuremman vihavyöryn matuja vastaan.
Milloin Suomen kansa nousee matutusta vastaan?
kansannousu
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Odottavalla kannalla ollaan. Epärehellisten turvapaikan hakijoiden pitäisi itse tajuta ja poistua.
Luulen että kansa alkaa olla kyllästynyt sekä mamuttamiseen että sen vastustamiseen, koska asia näyttää toivottomalta johtuen Suomen hallituksen ja eduskunnan myönteisyydestä holtittomalle maahanmuutolle ja järkevän, vain ulkomailla tapahtuvan pakolaisavun vastaisuudesta.
Ihmiset tulevat tästä asiasta pahalle tuulelle ja haluavat senvuoksi sitä välttää. Toiset ovat masentuneita siitä, kuinka järjettömät kansalaiset jopa kansanedustajia myöten kehtaavatkin haukkua meitä rasisteiksi ja haluavat lisää maahanmuuttajia.
Kyllä Suomen kansa ymmärtää nämä molemmat lähes mielenvikaiseksi hölmöläisiksi ja vähintäänkin yhtä ajattelemattomiksi, rikollisen harkitsemattomiksi toimiksi kuin Sipilän ja Merkelin pakolaisille lähettämät tervetuloa-toivotukset!