F35 paloi poroksi

Naton kruunun jalokivi paloi poroksi koska tuuli oli myötäinen, kone ei kestä takatuulta. Ainoastaan vastatuulta ja vain jonkin verran sivutuulta, mutta ei takatuulta.

Ja tämä on sitten totta!
1793
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

f35 tulee puhaltamalla alas.

Äänestä

Sinne vaan Tiltulauma puhaltamaan! Olettekin melkoinen näky:-)

1Äänestä
  • ...korjaus... siis vastatuulessa..

    Äänestä

Minkälaiset sarvet tuolla porolla on?.
Onko se Hirvas, vai Vaadin?.
Lentääkö se Jouluna Joulupukin re'en valjakossa?
Onko se sukua Nikolle?

Äänestä
  • Joulupukin rekikin pysyy ilmassa paremmin kuin NATOn F-35. Buhahahahaa.!

    Äänestä

Olen Nikkolan ( Knuutti-Nikkolan ) sukua muden puolelta eli lentäjä-ässä lähes itsekin...

Äänestä

Heippa massamurhaajaryssä!

Äläpä huoli, säädetään vaan vähän polttoainesyöttöä :)

Onneksi murhaajaryssien PAKilla ei ole moisia pulmia kun ei se edes ole palveluksessa. Eikä tule!

1Äänestä

pak50-tu häivehävittäjä oli lentonäytöksessä elokuussa. jenkit teki leikkimielisen ilmataistelun pak vastaan f-35, siis siintä mitä koneet esittivät. pak voitti mennentullen Amerikan kalkkunan. se ei taas tarkoita tositilanteessa mitään, siinä vaan verrattiin lentoominaisuuksia, ei aseistusta. löytyy googlen kautta haulla pak vastaan f-35

Äänestä
  • Youtubessa oli video että jopa vanha Mig 21 voi voittaa F-35:sen kaartotaistelussa. Eli stealth on ainoa ominaisuus mikä voi pelastaa koneen jos toimii kunnolla.

    Äänestä

F-35 on lentokiellossa taas kerran, jo 12:s kerta.

Äänestä

"Naton kruunun jalokivi paloi poroksi...Ja tämä on sitten totta!"

Kyseessä ei lo mikään "Naton kruunujalokivi" eikä Nato-kone laisinkaan! Se on pelkkä USA:n lentokonetehtaan konemalli, jota voi halutessaan ostaa.

Useat Nato-maat vakmistavat ja myyvät omia koneitaan ja monet niistä menee hyvin kaupaksi!

JOTEN: Tämä OLI sitten VALETTA!

1Äänestä

Tuo, että kyseenalaisella maineella varustettua konetta myydään noinkin paljon, todistaa erilaiset painostusmekanismit tosiksi?

Äänestä

Ylikuumentuminen syynä.

Äänestä

Toivotaan nyt vastatuulta F-35-projektille.

Äänestä

"Naton kruunun jalokivi paloi poroksi"

F-35 EI OLE MIKÄÄN "Naton kruunun jalokivi" vaan yksittäisen USA:n lentokonetehtaan kehittämä hävittäjä USA:n ilmavoimille, jota saa tietenkin muutkin halukkaat ostaa!

Monet Nato-maat valmistavat omia konetyyppiään, kuten Ranska Rafaelia ja Saksa/Englanti Tornadoa.

Ja tämä on sitten totta!

1Äänestä

Hyvä että ongelma tuli nyt esiin. Vika korjattu vuoden sisällä.

Pitää muistaa ettei F-35 ole mikään temppukone. Se on maailman tehokkain ja nykyaikaisin taisteluhävittäjä, jolle ei pysty tositilanteessa mikään muu hävittäjä, saatika yksikään ohjus. Käytännössä vielä täysin näkymätön.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palokuntaeiedestarpeen kirjoitti:

Naton kruunun jalokivi paloi poroksi koska tuuli oli myötäinen, kone ei kestä takatuulta. Ainoastaan vastatuulta ja vain jonkin verran sivutuulta, mutta ei takatuulta.

Ja tämä on sitten totta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu