Vaikka sotahullu Staputler kehuskeleekin aina sotakalustollaan, niin eipä Venäjän ohjuksien tarkkuus ole kaksinen. Hyvissä olosuhteissa venäläisillä ohjuksilla pystyy kyllä pudottamaan hitaasti lentävän ison matkustajakoneen, mutta häiriöllisissä sotaolosuhteissa ohjusten toimivuus voi olla mitä tahansa. Staputlerilla on kyllä määrättömästi näitä ohjuksia, joten kai niistä joku osuu kohteeseenkin, jos niitä laukaistaan satoja kerralla.
Venäläiset ovat nyt aloittaneet Syyriassa massiivisen siviiliväestön tuhoamisen ilmapommitusten avulla, koska venäläissotilaiden rohkeus ei riitä Isis-miesten kanssa tappeluun. Kun Aleppon kaupungissa hyökätään siviiliväestön ja sairaaloiden kimppuun, niin kaatuneita saadaan paljon epätarkoillakin pommeilla. Staputlerin mielestä tärkeää on vuodattaa taistelussa paljon verta, ja siviiliväestön verihän on aivan yhtä punaista kuin sotilaidenkin veri. Venäläiset, luovutetun Karjalan nykyiset isännät, ajatelevat aina hyvin käytännöllisesti.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092822384522_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092822383966_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092822384905_ul.shtml
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016092822385358_ul.shtml
Tarkkuus riittää vain siviilikohteisiin?
6
73
Vastaukset 6
Samaa mieltä. Venäläiset uskaltavatkäydä sotaa vain siinä tapauksessa, että kukaan ei pysty ampumaan laukaustakaan heitä kohti eli puolustuskyvyttömiä siviileitä vastaan mikä on raukkamaista toimintaa. On säälittävää kuunnella venäläiten mielipiteitä täsmäiskuista, kun he pudottavat rypälepommeja 5 kilometristä Aleppoon osumatarkkuuden ollessa venäläisen mittapuun mukaan 2x2 km. Barbarismia tyypillisimmillään!
Tahti vain paranee
Sotahullu Staputler ja Syyrian presidentti Assad lopettavat nyt yhdessä siviiliväestön kärsimykset Aleppon kaupungissa. Kohta siellä on aivan rauhallista, eikä lääkäreilläkään ole enää kiire. Ainoastaan hautausurakoitsijat joutuvat hetken tekemään ylitöitä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001271736.html- puolueeton_tarkkailija
EvakkoPoika kirjoitti:
Tahti vain paranee
Sotahullu Staputler ja Syyrian presidentti Assad lopettavat nyt yhdessä siviiliväestön kärsimykset Aleppon kaupungissa. Kohta siellä on aivan rauhallista, eikä lääkäreilläkään ole enää kiire. Ainoastaan hautausurakoitsijat joutuvat hetken tekemään ylitöitä.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001271736.htmlOdotan innolla Bror-Erikin kommentointia.
Staputler lisää löylyä?
Staputler lisää löylyä Aleppon kaupungissa. Staputlerin mielestä sota voitetaan helpoimmin, kun vuodatetaan mahdollisimman paljon verta. Kun teurastetaankin pelkkiä siviileitä, niin voitto saadaan kaikkein helpoimmalla tavalla. Kyllä vanha KGB-mies Staputler hallitsee nämä sotahommat.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2016093022394438_ul.shtml- sota-jermunen
Talvisodassakin politrukit halusivat mahdollisimman monen venäläissotilaan kuolevan. Verenvuodatus saatiin suureksi, kun hyökkääjiä ammuttiin selkään. Tämä on venäläinen taistelutapa kaikissa sodissa.
Täysin turhaa uhoamista?
Sotahulun Staputlerin sotahullu tietotuspäällikkö uhoaa aivan turhaan. Molemmat herrat hyvin tietävät, että venäläisten aseiden tarkkuus riittää vain siviilikohteisiin eli isoihin matkustajakoneisiin ja sairaaloihin.
Uhoaminen onkin tarkoitettu rohkaisuksi Venäjän aivopestyille siviileille, koska Staputlerin ote Venäjän hallinnosta on kovasti lipsumassa. Karjala taidetaan saada piankin takaisin, joten pitää ottaa ryypyt asian kunniaksi.
http://www.tekniikkatalous.fi/maailmalta/puhe-kovenee-kremlin-paapropagandisti-valaytteli-jo-ydinasetoimia-usa-ta-vastaan-6589781
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6141600Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44867Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl485739Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12711- 45652
- 41614
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30556- 32523
Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE160494