Tän hetkisen tilanteen mukaan voisin mennä nukkumaan tämän Jokerit kauden suhteen.
Ei just nyt jaksa uskoa parempaan huomiseen.
Kozunin korvaajaa ei ole, uudet pelaaja hankinnat män päin mäntyä.
Molareille pisteet. Paha illan pelissä laittaa Heleniukselle syytä, ukko kun jatkaa virettään niin pelaa ens kaudella korotetulla palkalla muualla.
Mut joo, sopeutumista odotellaan uusilta? Vanhat ukotkin on taantunu. Lasaretti jo max. käytössä.
Tämä tän hetkinen tilanne siis. Useat kevyet ukot tarttis yht'äkkisesti painoo lisää 15kg, kiekonhallinta taidon, pelikäsityksen, maalintekotaidon. Huh! Ja sitten oltaiskin Jokeri budjetin ulkopuolella.
Hyvää yötä kausi 16 Jokrut
5
107
Vastaukset
- aijaa.com
Onko tämä Jokurit joku potkupallojoukkue? En ole huomannut tämän vuoden kärkikahinoissa, nythän niitä mitaleita juuri jaetaan siellä.
- Jeesaaaja
Tilannehan on nyt niin ettei tyhmiä kysymyksiä ole, on vain tyhmiä kysyjiä.
Otsalohkossasi rupesi juuri veri kiertää. Hengitä syvvää. Ota lasi maitoo. - Variantti
Mjoo, homma ei kuse yrityksen puutteesta, se ei myöskään kuse taidon puutteesta, molempia on ja riittävästi, mutta jostain syystä parasta ei vaan tahdota saada irti. Niinku nyt Dynamoa vastaan, pääosin pelattiin ryhdikkäästi. Muutama painetilanne oli ihan veskan edessä, mutta muuten painettiin peliä vastustajan pääyyn.
- Lätykkä
Ihme että jaksatte edelleen edes seurata tuota täysin tekaistua propagandasarjaa. Se oli pyhäinhäväistys, että hieno ja perinteinen sm-liigan profiilijoukkue uhrattiin Putinille, kun vaan ruplat alkoi kiiltää silmissä. Tosi sääli, ja ennen kaikkea...ällöä.
Viimeinen maineen ja arvokkuuden ripe meni siinä, kun oligarkkirahoilla alkoi tuo Kun-Lun: jätkät pelaa siellä harmaille tyhjille tuoleille. Änäri tikahtuu nauruun säälistä. - strastui.tovarits
Narrifanit ajaa päätyyn asti, vaikka pääty on kadonnut jo aikaa sitten horisontista... fanaattista idiotismia kannattaa jotain kuppaisen ruplaliigan jämäjoukkuetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741