Tuossa taas Trolleille kumottavaa.
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/muutokset_mh_raporttiin_venaja-41999
Miksi muuten tämä keskustelunaihe ei tunnu pysyvän tällä saitilla?
http://www.verkkouutiset.fi/ulkomaat/muutokset_mh_raporttiin_venaja-41999
Miksi muuten tämä keskustelunaihe ei tunnu pysyvän tällä saitilla?
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ihmiskunnan rosvot eivät tykkää tosiasioista.
Ketkuilemalla tuossa asiassa tekevät itsensä naurunalaiseksi koko USA:n ja EU mafioosot,kun oikeat syylliset ovat Ukrainan siviili lentoturvaisuudesta vastaavat viranomaiset sillä he päästivät siviilikoneen lentämään sotatoimi alueen yli.
Jauhaisippa USA:n ja EU mafiooso propaganda koneisto mitä tahansa paskaa, vastuu on silti Ukrainan siviili lentoturvaisuudesta vastaavilla ja heidät on saatava oikeuteen vastaamaan teoistaan.
Jep Ukrainan vikahan se on, kun Venäjä kaappasi osan Ukrainaa : (
http://www.valomerkki.fi/puheenvuorot/suonpaa-hitler-oli
Ei Putlerin opit ole kaukaa Hitleristä.
Kaukana ovat:
https://www.youtube.com/watch?list=PLyzYwQFouUaZlvpZfdzNKq6YqOQNueozj&v=KQ2vsqZaQjg
1. Jos USA ja muu länsi eivät olisi sekaantuneet Ukrainan asioihin, niin tätä lentokonetta ei olisi koskaan ammuttu alas, eivätkä nämä 300 ihmistä olisi kuolleet.
2. Millainen lentoyhtiö laittaa koneensa lentämään sellaisen maan ilmatilaan, jossa käydään sotaa? Niin, 300 ihmistä kuoli, mutta ...
• Ukrainan sodassa on kuollut yli 10 000 ihmistä.
• Ukrainan sodassa on haavoittunut vähintään 25 000 ihmistä.
• Ukrainan sota on ajanut kodeistaan 1,5 miljoonaa ihmistä.
3. Oliko malesialaisen matkustajakoneen ampuminen alas vahinko vai tahallinen teko?
Sota on aina järjetöntä.
4. Miksi mikään media tai kukaan ei puhu ja kirjoita USA: n tekemisistä sotarikoksista esim. Irakissa ja Syyriassa?
5. Miksi mikään media tai kukaan ei kirjoita USA: n ja muun lännen tappamien ihmisten määristä, esim. Balkanin sodassa, Irakissa ja Syyriassa?
6. Venäjä ei ole ainoa maa, joka varustaa muita maita esim. ohjuksilla ja muilla sota-aseilla.
Lisää kytkentä: MH370-MH17 välille - sama kone - "matkustajat olivat kuolleita jo koneeseen noustessaan" - on todettu.
Malesialla ei ole enää vaatimuksia - ymmärrettävistä syistä:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001107289.html
On niin monta ihmeellistä asiaa maailmassa : )
Mutta nyt oli kysymys Venäjän roolista MH17 tuhossa. Eikä mistään intiaaneilta kaapatuista maa-alueista, nuija.
Venäjällä ei ole muuta roolia, kuin antoi turvapaikan vallasta syöstylle Ukrainan LAILLISILLA vaaleilla KAHDESTI valitulle preidentille ja liitti itseensä Krimin.
Toisinto syystä, miksi Saksa hyökkäsi Puolaan - länsi ei KUUNNELLUT mitä Saksalla oli sanottavaa Puolan saksalaisten sorrosta.
Et taida olla ihan tarkka?
Kansan kusettaja Janukovitsin syrjäyttäminen ei oikeuta ampumaan MH17:sta alas.
Tuota syyllisyyttä ei voi noilla täysin järjettömillä väitteillä perustella.
Ei edes pääkallokello Peskov yrittänyt sitä.
MH17=MH370 koneen ampui alas CIA/Mossad.
Jep, jep.
Kutsu vain hoitaja huoneeseen.
Cabal sen tiputti tietenkin.
"1. Jos USA ja muu länsi eivät olisi sekaantuneet Ukrainan asioihin, niin tätä lentokonetta ei olisi koskaan ammuttu alas, eivätkä nämä 300 ihmistä olisi kuolleet."
Kyllä sitä kerta toisensa jälkeen yllättyy, miten alas ihminen voi vajota. Kuka helvetti edes kehtaa kirjoitella tällaista? Ensin Venäjä röyhkeästi hyökkää asevoimillaan Ukrainaan ja epävakauttaa maata tahallaan sekä ylläpitää maan itäosassa täyttä sotaa jossa kuolee viattomia siviilejäkin. Sitten matkustajakone putoaa ja tutkimukset osoittavat, että kone pudotetaan Venäjältä peräisin olevalla ohjuksella. Ja kaiken tämän jälkeen joku paskaa kirjoittava rotta yrittää vielä hivuttaa syyllisyyden USA:n ja Lännen niskaan !!!
Välillä sitä oikein havahtuu ja miettii että mitähän helvettiä mä just ruudultani luin, tää oli yksi niistä kerroista.
https://www.rt.com/op-edge/360942-mh17-investigation-jit-russia/
Tuossa joku näkemys asiasta
Ai että ihan RT:n saitilta löysit puolueettoman tiedon, vau ; )
Oliko Trollipajan seinällä myös saitti lainausohjeet?
Nyt valhe alkaa olla jo niin suuri että Pinokiota kutittaisi jo perseestä.
Puolueeton?
Saammeko PUOLEETTOMAN tutkimuksen?
Tuossa on se.
http://yle.fi/uutiset/3-9199852
"Tutkintaan on osallistunut päivittäin 100–200 rikostutkijaa."
Minä olen tier 1 putinisti ja minun sanani painaa enemmän kuin 200 rikostutkijan!
Ole hiljaa faktoista tai alan itkuraivota!
Miljardit uskovat jumalaan tahollaan ja minä olen toista mieltä - ihan siksi, kun näyttö puuttuu.
Linkissä mainitun artikkelin kommenteissa kommentoija "Veikko Saukkonen" julkaisi jo oikeudenkäynnin lopputuloksenkin. Fiksu mies. Tuollaiselle olisi varmaan käyttöä politiikassa. Ei tosin rakentavien ehdotusten johdosta vaan pöyristyttävän häpeämättömän valehtelutaidon ja suoraviivaisten väärien johtopäätösten tekemiskyvyn takia.