Loppu on lähellä!

Jeesus.pelastaa

Barack Obama on antikristus. Tästä tuskin on mitään epäselvyyttä niiden keskuudessa, jotka seuraavat aikaansa. Merkit ovat lukemattomat, eikä niitä ole tarpeen tässä sen enempää käsitellä. On hälyttävää, että koko läntisen maailman (= kristikunnan) johtaja ei itse asiassa ole kristitty, vaan muslimi. Tämän Obama on itsekin myöntänyt useita kertoja (googlatkaa "My Muslim Faith").

Joka tapauksessa Obaman laillinen presidenttikausi lähestyy loppuaan. Tai eihän se tähän astikaan laillinen ole ollut (Obama ei ole syntynyt Yhdysvalloissa, mikä on siellä päin edellytys presidenttiydelle), mutta kohta ei edes hartaimmilla demokraateilla ole pienintäkään epäilystä siitä, ettei Obama voi lainsäädännön puitteissa jatkaa presidenttinä, sillä Yhdysvalloissa presidentin virkakaudet on rajattu kahteen.

Jotta lopunaikojen tapahtumat voisivat toteutua sellaisina kuin ne on Raamattuun kirjattu, on antikristuksen valtakauden jatkuttava. Siksi on väistämätöntä, että Obama kaappaa vallan ja jatkaa Yhdysvaltojen presidenttinä. Hillary Clintonin viimeaikainen sairastelu voi olla esimerkki tästä: kenties presidenttiehdokkaat salamurhataan, ja näin Obama voi jatkaa presidenttinä.

Obaman rooli antikristuksena on hyvin tiedetty jo pitkän aikaa, ja Ilmestykirjan tapahtumien alkua on osattu jo odottaa. Itse olen jopa hienoisen yllättynyt siitä, että loppu ei ole jo tullut ja Obama on lykännyt toimintaa näin myöhäiseksi. Toisaalta näin hän on voinut valmistella salavihkaisesti maaperää maailmanhallitukselle - Obamahan on valtakautensa aikana ajanut selvästi voimakkaammin muslimien kuin kristittyjen etua! Kun Obama turvautuu rikollisiin toimiin vasta aivan viime kädessä, syntyy vaikutelma vastentahtoisesta diktaattorista, joka toimii vain pelastaakseen kansakunnan anarkialta.

12

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jeesus.pelastaa

      Haluaisin vielä lisätä ylempänä olevaan tekstiin, että tiedämme myös (ensimmäistä kertaa maailmanhistoriassa!) tarkasti päivämäärän, jona lopun ajat alkavat. Se on 1.1.2017, jolloin Barack Obaman kolmas - laiton - presidenttikausi alkaa. Tuolloin Obama liittoutuu avoimesti paavin ja saatanan kanssa, muodostaen epäpyhän kolminaisuuden. (Obama = antikristus, saatana = lohikäärme, paavi = väärä profeetta.) Katolisuudesta tulee koko maailman pakollinen uskonto ja Obamasta sen palvoma jumala.

      • vhn

        Isä-Timostamme tulee Suomen hengellinen johtaja.


    • Voi_saatana

      Olisikohan Jumala tehnyt pahoin väärän valinnan? Israel kokonaisuudesaan vaikuttaa ANTIKRISTUKSELTA.

      Jeesuksenkin naulasivat ristille ja tappoivat saatanat!

    • uskova-mies-

      Raamatun ennustusten mukaan AntiKristus tulee nousemaan nykyisen Irakin-Syyrian alueelta.

      • Väärin_meni_arvaus

        Raamatun GPS ei ollut oikeassa karttamoodissa. Lähelle liipasi kuitenkin. Israelissa on ANTIKRISTUS ja sieltä se yrittää levittäytyä ihmisten sekaan.


    • unet

      Muutama yö sitten näin unen, jossa kerrottiin, että antikristus tulee ennen Jeesuksen tuloa. Antikristuksen tulon unessa kerrottiin olevan äänekäs, niin kuin sen kuulisivat (melko lailla) kaikki. Ei kerrottu siinä sitä tarkemmin, mutta jäi kuva, niin kuin se olisi jotakin rokkia tai jotakin karjuntaa, millä ilmestyisi.

    • MeAgain

      "Birtherit" leviävät Suomeen, ehkä maailmanloppu todella on on lähellä ;)

    • ViimeinenVipunen

      Obama ei ole ollut virassaan tarpeeksi pitkään. Virka-ajan on kestettävä siihen asti kunnes muslimit karkotetaan Israelista ja Jerusalemin temppeli rakennetaan vaanhalle paikalleen. Tämän jälkeen hän luovuttaisi kaiken valtansa paaville.
      Huomioiden Obaman islam- taustan edellä mainittu vaikuttaa melko epätodennäköiseltä.

    • PohjanPeriltä

      Putinilla on agenda!

    • Mitään näin pähkähullua en olekaan vähään aikaan saanut lukea. Kiitos siitä.

    • ajatusksiatästä

      Beast-niminen virka-auto joidenkin lähteiden mukaan Obamalla. (Joku myös kertoi Youtube-kanavalla tuosta, nimeä en tiedä ja kanavaa muista, suomalainen kuitenkin) Lisäksi Obama on jo käskyttänyt mikrosirua (löytyy englanninkielisiä kanavia, joissa Obama puhuu). Obama care -ohjelma sisältää sen ajatuksen myös. Hillary kannattaa Obamaa carea.

    • Ei nyt millään pahalla, mutta uskotko tuohon aivan oikeasti?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe