Mitäs meinasit perjantaina 30.9.?

Itse:
Lukea Tieteen kuvalehteä ja syödä sipsejä. Voi juku mikä perjantai.
Sitten todennäkösesti meen pikajunaa. yksin..
471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Älä itke ruma lapsi, hommataan sullekin pallopaita.

Äänestä

Luen tai katson telkkaria ja koneella, yksin ja luomupunaviiniä.

Äänestä

Sipsejä ja meetvustia.
Olkoot ne Bush härkää Texasissa.

Äänestä

Vois itekkin lukee ja syödä sipsejä. Keräis vaikka pulloja, että sais sipsi-pussin. Lukematonta klassikko luettavaa on onneks kerääntynyt hyllyyn vuosien varrella. Junaan ei oo varaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yksisarvinen- kirjoitti:

Itse:
Lukea Tieteen kuvalehteä ja syödä sipsejä. Voi juku mikä perjantai.
Sitten todennäkösesti meen pikajunaa. yksin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu