On parempi että me suomalaiset kysytään yhtenä kansakuntana kaikkitietävältä Jumalalta mitä meidän pitäis tehdä kuin että valitaa huutoäänestyksellä johtajat jotka päättää vajaasta ymmärryksestään käsin miten sattuu. Annetaa valta Jumalalle ja hänen papistolleen. Halleluja. Älä homoile tässä maassa, mene muualle homoilemaan.
Kysytään Jumalalta
11
122
Vastaukset
- veilinköösss
Jumalalle ja hänen papistolleen: "Halleluja. Älä homoile"
Jumala olet ulkomainen homo, älä enää yritä homostellen auttaa. Olet Jeesus, homostellut jo kaksi sotaa. Mene muikkuja naimaan. Jeesus lopeta homoutesti homo. Miksi homous on kristityn mielessä ympäri vuorokauden?
- mnhgfdsertyui
Varoituksia satelee!
Jaa, se olikin trolli veilinköös. Sori
- mjhgfdrtyuio
Uudessa tulevassa mailmanajassa ei ole yhtään homoa, ne kuopattu pysyvästi!
Kuulehan veilin-bebis, on tuleva aika jolloin julkisen vallan käyttäjinä Suomessa on suuri joukko homoja, ja katso! he toimivat myös sinun hyväksesi.
vois kysyä jos tietäisi se jumalan emailin tai edes kännynumeron.
- veilinkööss
Ihmisessä on vastaanotin jolla ihminen voi vastaanottaa Jumalan äänen ja johdatuksen. Ihmisessä on 3 osaa, henki, sielu ja ruumis. Ihminen voi henkensä kautta kuulla Jumalan puhetta.
- henget.puhuvat
veilinkööss kirjoitti:
Ihmisessä on vastaanotin jolla ihminen voi vastaanottaa Jumalan äänen ja johdatuksen. Ihmisessä on 3 osaa, henki, sielu ja ruumis. Ihminen voi henkensä kautta kuulla Jumalan puhetta.
Tässä pastori näyttää mallia, miten kristitysti voi kuulla Jumalaa:
https://www.youtube.com/watch?v=me2H7Ja93Wg
- Tarkkaväännös
Job.33:14. Sillä Jumala puhuu tavalla ja puhuu toisella; sitä vain ei huomata. Biblia. Jos Jumala vihdoin jotakin käskee, ei hän sitä jälistä ajattele.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1952043
- 1331138
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21805- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34721ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522