On parempi että me suomalaiset kysytään yhtenä kansakuntana kaikkitietävältä Jumalalta mitä meidän pitäis tehdä kuin että valitaa huutoäänestyksellä johtajat jotka päättää vajaasta ymmärryksestään käsin miten sattuu. Annetaa valta Jumalalle ja hänen papistolleen. Halleluja. Älä homoile tässä maassa, mene muualle homoilemaan.
Kysytään Jumalalta
11
106
Vastaukset
- veilinköösss
Jumalalle ja hänen papistolleen: "Halleluja. Älä homoile"
Jumala olet ulkomainen homo, älä enää yritä homostellen auttaa. Olet Jeesus, homostellut jo kaksi sotaa. Mene muikkuja naimaan. Jeesus lopeta homoutesti homo. Miksi homous on kristityn mielessä ympäri vuorokauden?
- mnhgfdsertyui
Varoituksia satelee!
Jaa, se olikin trolli veilinköös. Sori
- mjhgfdrtyuio
Uudessa tulevassa mailmanajassa ei ole yhtään homoa, ne kuopattu pysyvästi!
Kuulehan veilin-bebis, on tuleva aika jolloin julkisen vallan käyttäjinä Suomessa on suuri joukko homoja, ja katso! he toimivat myös sinun hyväksesi.
vois kysyä jos tietäisi se jumalan emailin tai edes kännynumeron.
- veilinkööss
Ihmisessä on vastaanotin jolla ihminen voi vastaanottaa Jumalan äänen ja johdatuksen. Ihmisessä on 3 osaa, henki, sielu ja ruumis. Ihminen voi henkensä kautta kuulla Jumalan puhetta.
- henget.puhuvat
veilinkööss kirjoitti:
Ihmisessä on vastaanotin jolla ihminen voi vastaanottaa Jumalan äänen ja johdatuksen. Ihmisessä on 3 osaa, henki, sielu ja ruumis. Ihminen voi henkensä kautta kuulla Jumalan puhetta.
Tässä pastori näyttää mallia, miten kristitysti voi kuulla Jumalaa:
https://www.youtube.com/watch?v=me2H7Ja93Wg
- Tarkkaväännös
Job.33:14. Sillä Jumala puhuu tavalla ja puhuu toisella; sitä vain ei huomata. Biblia. Jos Jumala vihdoin jotakin käskee, ei hän sitä jälistä ajattele.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1207081Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1214855L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa634126TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143424Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7082181Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2521581- 671415
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581398Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j561354Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä221216