Syntyykö se seuraavassa elämässä esimerkiksi matona tai liskona?
Kerääkö ateisti itselleen pahaa karmaa?
8
106
Vastaukset
- Käytieto
Tässä on erään ateistin vastaus. Englanniksi tosin mutta, jos kelpaa niin hyvä.
Atheist Believes in Karma
https://youtu.be/GtA9HPk7r20 - JälleenSyntymänPyörä
Toisaalta, buddhistit (minulle ateistit) eivät kuluta kaiken päivää pallejaan nuuskien kuten mädät evankelikristityt..titityyt.
- buddhalaisen-mielipide
Sinulla, nikkivaras, nyt onkin niin pienet pallit, että ne saattaisivat nuuskaistessa juuttua sieraimeen. Siksi kulutat kaiken aikasi (jota sinulla työttömänä lorvijana riittää) tiiraten muiden palleja, kateellisena.
- Anonyymi
buddhalaisen-mielipide kirjoitti:
Sinulla, nikkivaras, nyt onkin niin pienet pallit, että ne saattaisivat nuuskaistessa juuttua sieraimeen. Siksi kulutat kaiken aikasi (jota sinulla työttömänä lorvijana riittää) tiiraten muiden palleja, kateellisena.
uftgyhfu
Väärään jumalaan uskominen kerryttää moninkertaisesti huonoa karmaa verrattuna siihen, ettei usko lainkaan oikeaan jumalaan.
Koska kaikkien teistien jumalat ovat olemattomia, uskovat he vähintään yhteen väärään jumalaan eikä yhteenkään oikeaan jumalaan. Tästä tulee paljon paljon enemmän pahaa karmaa kuin ateistilla, joka ei usko väärään jumalaan mutta ei toisaalta oikeaankaan.- Anonyymi
Molekyylit, joista koostumme, hajaantuvat kuoleman jälkeen, muodostaen uusia molekyyli ryppäitä. Joten kyllä, ateisti voi olla kuolemansa jälkeen osa matoa ja liskoa. Mutta niin ovat uskovatkin, vaikka kuinka ynisevät rukouksiaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668