Kuka se persujen uusi pj. oikein on?

Soini kun saadaan tavalla tai toisella kängettyä persujen puheenjohtajan paikalta, niin kuka on seuraaja?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tepi vie ja muut vikisee.

Äänestä

Jussi Niinistö se olisi, mutta ei voi kun Jussista tulee presidentti.

Äänestä
  • Onko persut valmiita uhraamaan kaksi parasta... ensin Timon ja sitten Nato-Jussin?

    Ehkä Timo voi pyydettäessä tehdä henkilökohtaisen uhrauksen ja suostua jatkamaan persujen puheenjohtajana.

    Äänestä

Ehdotan tunnettua persua, maalari Hutikaista meidän kylältä. Aloitti omassa talossaan huoneen lattian maalauksen ovensuusta ja jäi nalkkiin nurkkaan kahdeksi päiväksi maalin kuivumista odottelemaan. Pysyi hengissä ja hyvällä tuulella, kun muija heitteli ovensuusta nurkkaan HK:n sinistä ja riittävästi keskikaljatölkkejä.

Jotenkin tuossa ilmenee persujen puoluehistoria pienoiskoossa, joten siltäkin osin Hutikainen olisi sopiva Soinin perinteen jatkaja.

Äänestä

Ihan ehdotonta symbolistasta oivaltamista, ylittää jo Tervonkin tason! Soini on maalannut itsensä nurkkaan. Hutikainen jatkajaksi, jotta linja säilyy! Tai onhan siellä T. Hakkarainenkin ...

Äänestä

Laura Huhtasaari on sanojensa mittainen ja hänellä on persujen ja äänestäjien suuri tuki.

Äänestä

Lea Mäkipää osaa ainakin suojella rasistia, ehkä se riittää?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Soini_ulos kirjoitti:

Soini kun saadaan tavalla tai toisella kängettyä persujen puheenjohtajan paikalta, niin kuka on seuraaja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu