Olisi hyvä mennä kirkkoon ja viedä sinne mennessään semmoinen rakkauden ilmapiiri ja jakaa siellä rakastavia ja rohkaisevia ja lohduttavia sanoja. Samalla voisi rukoilla sairaiden ja muidenkin esirukousta haluavien puolesta, niin että Jeesus saisi palvella kaikkia kirkossa olijoita ja heidän perheitään.
Jeesus haluaa itse palvella sinua huomenna kirkon tilaisuudessa. Kuuntele siis tarkasti, mitä Jeesus sinulle puhuu ja mitä hän vaikuttaa sinussa.
Saat ehkä lähteä kirkosta aivan erilaisella mielellä, kuin sinne tulit. Odota Jeesukselta hyvää - sitä hän haluaa sinulle tehdä. Hän ehkä kysyy sinulta: 'Mitä haluat, että minä sinulle tekisin?' Mieti jo vastaus valmiiksi, että osaat vastata, kun Jeesus kysyy.
Ole varma siitä, että Jeesus on läsnä siellä kirkossa huomenna 2.10.2016, mene sinne kohtaamaan Jeesusta.
Menetkö huomenna kirkkoon ..
Jeesuksentykö
1
122
Vastaukset 1
- olitkokirkossa
Olitko tänään 2.10.2016 jumalanpalveluksessa?
Koskettiko sana sinua?
Saitko eväitä arkeesi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686