Homot ovat hyökänneet somerolaisen yrittäjän kimppuun sosiaalisessa mediassa, koska yrittäjä ilmoitti facebookissa olevansa heteroystävällinen. Joka kerran, kun joku ei suvakki käyttää sananvapauttaan, ovat homomieliset vihervassarit käyttämässä oikeuttaan vihapuheeseen. Toivottavasti suvakkien vihapuheet saadaan pikaisesti kiellettyä lailla!
Minä ainakin ostin heti kyseisestä liikkeestä tuotteita ison tukon. Käykää katsomassa:
https://www.leatherheaven.com
Minä ainakin ostin heti kyseisestä liikkeestä tuotteita ison tukon. Käykää katsomassa:
https://www.leatherheaven.com
Vastaukset 15
Vanhimmat
Siinähän sanottiin vaan että on heteroystävällinen. Siis eikö saisi olla. Siis homot on heterovihamielisiä? Kun hyökkäävät kimppuun.
"Homoystävällinen" on termi, jota käyttää yritykset, jotka sitoutuvat olemaan syrjimättä homoja palveluissaan. Tämä tarkoittaa esimerkiksi, että homopari voi avoimesti suudella sellaisessa baarissa (mikä on heteroille itsestään selvä ihmisoikeus joka paikassa), joutumatta potkituksi tai muulla tavalla henkilökunnan paheksumaksi.
Leatherheaven kirjoittaa fb:ssä: "EI. Mut ylipäätään, ku nyt joku päätti lähettää sateenkaari lipun avaruuteen. ym skeidaa. Ni aattelin et meidän nurkissa ei sateenkaaret rehota."
Leatherheaven siis käyttää termiä "heteroystävällinen" erikseen kieltääkseen homoseksuaalisuuden ilmaisun heidän yrityksessä.
Elikääs termien "homoystävällinen" ja Leatherheavenin "heteroystävällinen" välillä on se ero, että toinen termi antaa luvan ja toinen termi kieltää.
homoja vainotaan...jee
'Elikääs termien "homoystävällinen" ja Leatherheavenin "heteroystävällinen" välillä on se ero, että toinen termi antaa luvan ja toinen termi kieltää.'
Olet väärässä. Useat homot ja homojärjrstöt ovat avoimen, agressiivisen heterovihamielisiä.
Homot puhuvatkin halveksien' hetskuista'. Tietysti on olemassa iso joukko bi-seksuaaleja joille koko jaottelu on yhdentekevä.
Mitä ajatuksia herättää ravintola jossa homoksi epäilty yksinäinen ihminen heitettäisiin ulos? Varmaan pidettäisiin nykyaikaan sopimattomana ja ravintola julistettsisiin mediassa boigottiin. Entä jos homoravintola heittäisi ulos jonkun sen vuoksi että tämä, 'näyttää heterolta'? Näin kävi n. 10 vuotta sitten Helsingin Sanomien toimittajalle joka oli tekemässä juttua Helsingin eri ravintoloista. Mikä oli sanktio seksuaalisesta syrjinnästä? Ei mitään.
On hyvä että joku julistautuu heteroystävälliseksi.
Ja mistäs sinä tiedät mitä homot puuhavat ellet itse ole yksi heistä?
Joten miksi olet taas valehtelemassa ja esittelemässä omia pelkojasi?
niinku amerikan mustat.
Mikään kansanryhmä ei ole niin vainottu USAssa kuin valkoiset heterot jotka eivät ole juutalaisia.
Kanadassa kauan asunut saarnaaja Rauno Helppi esittää tämän puolen homolaista hyvin: https://www.youtube.com/watch?v=ojMzFPdTCcU Tuo huono laki tosiaan ryöstää kansan enemmistöltä sanan- ja uskonnonvapauden.
Hervotonta huumoria!! :DD
"Odinin sodomiitti" on paras!
Kiitos vähämielinen aloittaja kun laitoit linkin päivän nauruihin! :D
Odin otetaan mukaan
Vaikuttaa joltain nahkahomojen liikkeeltä.
tuleeko kylätappelu!
Ei tule kylätappelua. Homojen tulisi vain lopettaa sateenkaari tuputus ja pian.
Miksi? Koska sinua pelottaa sateenkaaret? :D
Heh. kieltoon menee sateenkaaret. ottaa aikansa