Kutka saa Kihniössä velkaantua?

minäen

Kutka saa Kihniössä tehdä velkaa? Kenen ei tarvi maksaa velkojaan??

9

302

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Velkaa
    • kiikaasa

      hahhaa ei sinun tarvitse maksaa velkojas sinä olet joutunut huomaamatta satimeen.

    • kattilapää

      Tuleeko näille kihniöläisille ressukoille milloinkaan mieleen kuinka lapsellista sakkia olette. Aina samat saatanan vatipäät joka paikassa velkojensa kanssa armoa pyytämässä.

    • konkkahomma
    • persaukus

      Eikös tätäkin lykätty perseestä kunnan puolesta ihan niin kuin näitä muitakin hallin ostajia.

    • roposia

      Tekee minulle hyvää kun nämä menee konkurssiin. Olihan nämä hallinostajat ja muut takuiden saajat erikoisia. Hah ja hah muka työllistäjiä hah ja hah haa.

    • Nousuun

      Roposian kaltaiset tyhjäpäiväiset jaarittelijat ovat syy kihniön nykyiseen tilaan! Nautitaan siitä että kun joku uskaltaa yrittää ja epäonnistuu! Kuulut niihin kestovalittajiin jotka eivät itse tee yhtään mitään kuntansa hyväksi mutta kanttia on mollata toisten tekemistä!!! Kihniö tarvitsisi uutta potkua tekemiseen ja päätöksentekoon! Kaikki edellytykset kunnalla on mutta kaltaisiasi jarrumiehiä on liikaa!!

    • huusipaska

      Minun mielestä kunnan tarvis antaa rahaa yrittäjille jotta he alkaisivt työllistään. Nyt vaan jaaritellaan eikä anneta jotta yrittää.

      • Eikönäin

        Eiköhän se ole pääasia että kunta on kaikella tavalla myötämielinen yrittämistä kohtaan. Kyllä se on kuitenkin niin että yrittäjän on pääasiassa itse kannettava vastuu omista riskeistään. Kunnan ei saa ottaa liian isoa roolia minkään yrityksen toiminnan aloittamisessa tai pystyssä pitämisessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3208
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1259
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      875
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    Aihe