Autostani löytin kolme vikaa joista yhden takia katsastus hylättiin ja kaksi pienenpää vikaa joista tuli korjauskehoitus. Auto pitää kuukauden kuluttua viedä uusintakatsastukseen. Nyt olen tämän isoimman vian korjannut jonka takia katsastus hylättiin . Pitääkö nämä kaksi pienenpää vikaa olla myös korjattuna siihen mennessä?
Kaikki viat korjattava määrä ajassa?
köyhää
2
95
Vastaukset
- Maanantairatsastaja
Korjauskehoituksia saa olla korkeintaan kolme kappaletta, jotta ajoneuvo voidaan hyväksyä määräaikaiskatsastuksessa. Eli sinun tapauksessasi riittää, että olet sen yhden, vakavamman vian korjannut.
- senttipentti
Tarkoitit varmaankin jälkitarkastusta, joka on tapahduttava kuukauden sisällä. Korjauskehotukset merkitään katsastustodistukseen. Myöskin määräaika, mihinkä mennessä viat on korjattava näkyy siinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5028707Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1335998Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3455053Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594677Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s794253Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1663993SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1773851- 911798
- 1021346
- 47929