Kyse on salaa sovituista liittovaltiosuunnitelmista.
Kansallisvaltiot halutaan ajaa nurin kansoilta kysymyttä.
Tuollaista toimintaa voidaan sanoa EU-hirmuvallaksi, salaseuraksi, joka hajoittaa Eurooppaa omilla idealistisilla unelmillaan, joissa ei kätännöstä piitata.
Junckker on jo näyttänyt, kuinka tyhmä idealisti on ja vielä EU:n kärjessä.
Sanoi, että valtioiden rajat ovat huonoin keksintö ikinä.
Kyllä nuo EU-kiihkot elävät aivan pilvissä, eivät he leijuvat joissain unelmissaan, kaukana kanoista !
Kansallisvaltiot halutaan ajaa nurin kansoilta kysymyttä.
Tuollaista toimintaa voidaan sanoa EU-hirmuvallaksi, salaseuraksi, joka hajoittaa Eurooppaa omilla idealistisilla unelmillaan, joissa ei kätännöstä piitata.
Junckker on jo näyttänyt, kuinka tyhmä idealisti on ja vielä EU:n kärjessä.
Sanoi, että valtioiden rajat ovat huonoin keksintö ikinä.
Kyllä nuo EU-kiihkot elävät aivan pilvissä, eivät he leijuvat joissain unelmissaan, kaukana kanoista !
Vastaukset 11
Vanhimmat
käytännöstä piittaamatta..kaukana kansoista..prrkele näitä kirjoitusvirheitä, olen pahoillani, mutta etteköhän saaneet kiinni lyhyestä tuumausminuutistani tuossa aiheessa.
Kansallisvaltioiden talous ajetaan tahallaan kuralle oikeistohallituksilla, ja ne ottavat tarkoituksella velkaa jotta valtion omistuksia joudutaan myymään, hyvinvointiperuspalveluita alasajamaan, työehtoja, palkkoja, eläkkeitä ja perusturvaa heikentämään. Kansallisomaisuus, palvelut ja luonnolliset monopolit yhtiöitetään, yksityistetään ja myydään rahapulassa pilkkahintaan oikeiston rahavallan hyväveljille tai ulkomaisille sijoitusyhtiöille. Näin kansallisvaltiot on ajettu alas ja heikoiksi, jolloin vallan ottaa isäntävalta ja ylähuonepolitiikka sekä sanelutalous, samalla kun sen rahavalta kerää kansallisomaisuuden itselleen puoli-ilmaiseksi. Tapahtuu suuri puhallus, joita olemme nähneet EU:ssa koko ajan. Tämä on globaalin uusliberalismin ryöstötalouskone joka puksuttaa ja murskaa rakentamamme hyvinvointidemokratiat, oikeusvaltiot ja sopimisyhteiskunnat. Jäljelle jää eriarvoistumista, epävakautta, turvattomuutta, köyhyyttä, riistoa, kahtiajakoa, levottomuutta, väkivaltaa, sotia ym. riistokapitalismin tuotoksia.
Edistyksen ajasta taantumukseen moraalittoman psykonarsistisen itsekkyyden ja kilpailu-velkatalouden takia, jota uusliberalismi ajaa.
Ja porvarius.
Deutshebankahan tämän todistaa. Klobalisaatio, elikkä ns. vapaa markkinataloushan on perkeleen moottori. Rajat pois, kansat sekaisin, vaikka sodalla ja väkisin tehdyllä maahanmuuttopakolaisuudella. Saksan liittokansleri avasi rajattoman pakolaisvyöryn ja pommitukset pahenemistaan pahenevat. Irak on suurilta osin tuusannuuskana, Syyria on sitä myöskin kohta, kun sitä mukasuojellaan. Yhteispelillä se sujuu, nimittäin maailmanherran diktaattorin kutsuminen. Kohta tullee viesti, että on oikeinkirjoitusvirheitä. Kjäh... näin se menee.
koko EU on iso pyramiidihuijaus.
Kaikki länsivaltiot on pistetty kumartamaan rahaa ja suurpankkeja sekä niiden suursijoittajia. Itäajattelussa tämä kohta on paremmin,rahaa ei palvota siinä määrin kuin lännessä ja se on hyvä,muut elämän arvot on siellä päällimmäisenä.
Tulee vielä länteenkin kunhan tämä hullu systeemi ensin romahtaa.
tuo verotus ja armeija on jäsenmaiden hallussa muut meneekin jo eu konttorin kautte päätökseen.
Näinpä.
EU haluaa hävittää kansallisvaltiot. EU komission puheenjohtaja Juncker vihaa kansallisvaltioita.
EU on Euroopan tuhoaja.