Luokkatietoisuutta toverit, lisää sitä!

cccpsirppivasara

Luokkatietoisuus takaisin. Se on avain kaikille kotikommunisteille. Ilman luokkatietoisuutta ei ole kommunismia. Suuretkin valtiot voivat livetä kommunismin sirppi ja vasara -kelkasta, jos luokkatietoisuus unohdetaan. Kommunistien on elettävä ja pysyttävä mukana Marxin luomassa luokkatietoisuushengessä maailman tappiin ja vähän ylikin.

16

286

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erttkkl

      Luokattomat koukokeilut epäonnistuneet!
      Raamatun Ilmestykirjan 17.luvun selityksiä

      Ilmestyskirjan 17.luvun peto on kommunismi. Seitsemän päätä oli seitsemän kommunistivaltiota Keski-Euroopassa ja itse peto oli kahdeksas ja lähtöisin nuiden seitsemän alueelta ja oli Neuvostoliitto.
      "Karitsa oli voittava heidät" ja tuo oli muutos v. 1990 kristinuskon hyväksyvään hallitusmuotoon.
      Raamattu:"Autuas, joka uskoo Jumalaan, joka jumalattomankin vanhurskaaksi tekee!"
      Ilmestyskirjan 17.luvun selityksiä
      Ilmestyskirjan 17.luvun peto on kommunismi. Portto ratsastaa seitsenpäisellä pedolla. Seitsemän leijonapäätä oli seitsemän kommunistivaltiota Keski-Euroopassa, joilla leijonavaakuna, ja itse peto oli kahdeksas ja lähtöisin nuiden seitsemän alueelta ja oli Neuvostoliitto. Kymmenen sarvea tarkoitti, että nuissa seitsemässä valtiossa oli liittovaltioita, joista nuo kolme lisäsarvea. Ja yksi ei ollut tullut, oli Jugoslavia, joka kulki omia teitään, mutta oli kommunistiblokin jäsen." Pedon jat karhun jalkojen muotoiset." Ilmestyskirjan 17. luku. Pedon jalat Intia ja Sri Lanka kynnet ja taka jalat Taka Intia, Burma, jne.
      "Karitsa oli voittava heidät" ja tuo oli muutos v. 1990 kristinuskon hyväksyvään hallitusmuotoon.
      Portto ratsastaa pedolla. Babylonia, jota kuvaavat portolla on pedon selän kohdalla.
      Ilmestyskirjan 17.luku Raaamtussa
      "1 Ja tuli yksi niistä seitsemästä enkelistä, joilla oli ne seitsemän maljaa, ja puhui minulle sanoen: "Tule, minä näytän sinulle sen suuren porton tuomion, joka istuu paljojen vetten päällä,
      2 hänen, jonka kanssa maan kuninkaat ovat haureutta harjoittaneet ja jonka haureuden viinistä maan asukkaat ovat juopuneet."
      3 Ja hän vei minut hengessä erämaahan. Siellä minä näin naisen istuvan helakanpunaisen pedon selässä; peto oli täynnä pilkkaavia nimiä, ja sillä oli seitsemän päätä ja kymmenen sarvea.
      4 Ja nainen oli puettu purppuraan ja helakanpunaan ja koristettu kullalla ja jalokivillä ja helmillä ja piti kädessään kultaista maljaa, joka oli täynnä kauhistuksia ja hänen haureutensa riettauksia.
      5 Ja hänen otsaansa oli kirjoitettu nimi, salaisuus: "Suuri Babylon, maan porttojen ja kauhistuksien äiti."
      6 Ja minä näin sen naisen olevan juovuksissa pyhien verestä ja Jeesuksen todistajain verestä; ja nähdessäni hänet minä suuresti ihmettelin.
      7 Ja enkeli sanoi minulle: "Miksi ihmettelet? Minä sanon sinulle tuon naisen salaisuuden ja tuon pedon salaisuuden, joka häntä kantaa ja jolla on seitsemän päätä ja kymmenen sarvea.
      8 Peto, jonka sinä näit, on ollut, eikä sitä enää ole, mutta se on nouseva syvyydestä ja menevä kadotukseen; ja ne maan päällä asuvaiset, joiden nimet eivät ole kirjoitetut elämän kirjaan, hamasta maailman perustamisesta, ihmettelevät, kun he näkevät pedon, että se on ollut eikä sitä enää ole, mutta se on tuleva.
      9 Tässä on ymmärrys, jossa viisaus on: Ne seitsemän päätä ovat seitsemän vuorta, joiden päällä nainen istuu; ne ovat myös seitsemän kuningasta;
      10 heistä on viisi kaatunut, yksi on, viimeinen ei ole vielä tullut, ja kun hän tulee, pitää hänen vähän aikaa pysymän.
      11 Ja peto, joka on ollut ja jota ei enää ole, on itse kahdeksas, ja on yksi noista seitsemästä, ja menee kadotukseen.
      12 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ovat kymmenen kuningasta, jotka eivät vielä ole saaneet kuninkuutta, mutta saavat vallan niinkuin kuninkaat yhdeksi hetkeksi pedon kanssa.
      13 Näillä on yksi ja sama mieli, ja he antavat voimansa ja valtansa pedolle.
      14 He sotivat Karitsaa vastaan, mutta Karitsa on voittava heidät, sillä hän on herrain Herra ja kuningasten Kuningas; ja kutsutut ja valitut ja uskolliset voittavat hänen kanssansa."
      15 Ja hän sanoi minulle: "Vedet, jotka sinä näit, tuolla, missä portto istuu, ovat kansoja ja väkijoukkoja ja kansanheimoja ja kieliä.
      16 Ja ne kymmenen sarvea, jotka sinä näit, ja peto, ne vihaavat porttoa ja riisuvat hänet paljaaksi ja alastomaksi ja syövät hänen lihansa ja polttavat hänet tulessa.
      17 Sillä Jumala on pannut heidän sydämeensä, että he täyttävät hänen aivoituksensa, yksimielisesti, ja antavat kuninkuutensa pedolle, kunnes Jumalan sanat täyttyvät.
      18 Ja nainen, jonka sinä näit, on se suuri kaupunki, jolla on maan kuninkaitten kuninkuus."

      • SonOfMarx

        Kristinuskon kiihkohullu on todellakin pahempi asia


      • SonOfMarx

        Voitko kertoa nuo valtiot, jotka olivat saatanan sarvipäitä, ja heidän sukulaisiaan?
        En saanut euroopasta tuota summaa, ja Aasiasta löytyy lisää, jopa Karibialta.

        Intia ja Sri Lanka eivät ole koskaan olleet kommunistsia, joten se sun "pedon takajaloistasi"


    • kiihkouskonnollisuuttako

      Mitä on luokkatietoisuus? Sen tiedän mitä on tietoisuus terveydestä, hyvistä geeneistä, kauneudesta ja viisaudesta. Arvokolmiotietoisuus kunniaan. Siihen ei tarvita poliittisia selityksiä. Vain poliittisesti ja uskonnollisesti kieroutuneet voivat tappaa terveen lapsen. Auttakaa kauniita ja hyvägeenisiä. Rumien ja huonogeenisten tulisi uhrata itsensä heidän eteensä saadakseen siitä kunnian, jotta olisivat esimerkkeinä muille. Heidän uhraustaan ei unohdeta. Lapsen terveenä syntymisen oikeuden halveksuminen/rikkominen voisi olla yksi pätevä rikosnimike.
      Jeesus sanoi: joka tekee yhdellekään lapselle pahaa, on parempi, että hänet tapetaan.

    • haistavittujakuolepois

      Luokkatietoisuus on paskahuoraisuutta, ihan kuten yllä olevat raamatturunkkujen kusihuorapostauksetkin.

      • tämäselvä

        Ahaa. Olet siis pedo.


    • Abrahamm

      Putin ei ole vastuussa julmasta Keisarinajasta, jota oikeistomme kannatti Kerenskin hallinnon kaatumiseen asti. Raamatun ennustus tälle ajalle kertoon sen, Savipatsaana, että 10:nen liittoutuu pohjoisen kanssa ja liittoutuneet on sen varpaita, jotka tuhoutuvat ! Tämä teräs patsas savi varpaineen, sopi Yhdysvaltoihin/ YK:hon, jotka luokitelleet asein maita alamaiseksi.poliittisen ja oman pakanauskonsa mukaan. Valtiot ei voi tunnustaa uskoa, vaan ihmiset yksilöinä ja se pitää näyttää se elämisellään, ei asein !

      Meillä on luokkakantainen johto, järjestelmä, johon ennen riitti jopa Ruotsin ja Saksan peräinen sukunimi hallintoelimiin.
      Ei Mannerheimikään olisi noussut johtoasemiin omalla ehdolla, ellei olisi ollut Keisarin kannattaja ja Suomen porvaristolle sopiva.

    • m82jjhsu66543

      19 . ja on tuleva suuri itku ja valitus maan päälle. Äidit itkevät heiltä pois vietyjä lapsiaan (vammaiset) .

    • Ei ole luokkia muualla kuin rahauskonnossa . Maamme presidentti on yhtä tärkeä ihminen kuin minäkin , se että hänellä on turvamiehet on liioittelua ja oman kuvitellun aseman elämistä todeksi .

    • ettäpiisaakos

      Jep ,jep. Tässä sitä kuule tulee. "Meitä Keisarit ei enää hoivaa , ei Puuttinit ei Medveedevit Tovereissamme meissä on voimaa vapauttamme puolustamaan".
      Mitäs sanot ?

      • mikäpiruntoveri

        Toveri sanan käyttökö tekee ihmisestä kommunistin?


    • mitäonkommunismi

      Mikähän näitä tyyppejä oikein riivaa? Ne hokee "toveri" sanaa kommnismipalstalla, ja puhuu sekavia.

    • luokka-toveri-mitäh

      Jos suomalainen kommunismi on jotain tämänkaltaista, niin taitaa olla lyhyt ikäinen meininki. Mitään noin pahaa hourailua en ole lukenut edes uskontopalstoilla!

      • SonOfMarx

        Sehän tässä juuri se hyvä puoli onkin, että kaikki uskontohullut sekaantuu kommunismiin, jotta kommunismi saataisiin näyttämään todellista pahemmalta. Propaganda toimii tässä maassa, toverit, ja saatana se toimii joka maassa!


    • Luokkatietoisuus

      Tuo termi on silkkaa 70-lukua. Silloin luonteva keskustelenavaus opiskelijakuppilassa oli "oletko luokkatietoinen?". Hassuinta tuossa oli että kyselijät olivat enimmäkseen keskiluokan penskoja eikä duunaritaustaisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1275
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      891
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      716
    4. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      656
    5. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      632
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      606
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      587
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      535
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      463
    10. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    11. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    12. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      437
    13. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      435
    14. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      113
      434
    15. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      19
      430
    16. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      427
    17. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      82
      417
    18. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    19. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      390
    20. Veikkauksen asiamiehen provikat?

      Minkä verran peliautomaatin pitäjä saa peliautomaatin tuotosta?
      Maailman menoa
      28
      379
    Aihe