Laskekaa lampaanne

Lampurit, huomio! Laskekaa lampaanne muutenkin kuin illalla unen saamiseksi, ettei piitiä halal-teurasteta VOKki-pannuun.
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/poliisiuutisia_salon_seudulta-laskekaa_lampaat_52338
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ymmärrän tämän halal teurastus tarpeen, koska heidät on kasvatettu tähän eläimen tappo tapana? Sitä taas en käsitä miksi eläinsuojelujärjestöt eivät tuomitse tätä kuten härkätaisteluakin harrastetaan EU:ssa surutta vieläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sepe_Sushi kirjoitti:

Lampurit, huomio! Laskekaa lampaanne muutenkin kuin illalla unen saamiseksi, ettei piitiä halal-teurasteta VOKki-pannuun.
http://poliisi.fi/tietoa_poliisista/tiedotteet/1/1/poliisiuutisia_salon_seudulta-laskekaa_lampaat_52338

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu