vitun posti

postinjako klo. 17.00
682
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Aletaanpa vaatia kaiken postin- ja mainostenjaon lopettamista. Sehän se vasta säästäis luontoa: ei kuluis paperia, sähköä, painomustetta eikä polttoainetta ym ( jakelun yhteydessä). Pakokaasut vähenis, luonto ja ihminenkin vois paremmin. Ei tartteis ravata postilaatikolla yhtenään.

1Äänestä

Vitun postille tiedoksianto:

Postin voi lähettää sähköpostina.
Ei tarvitse ostaa edes postimerkkejä ja kovat paketit voi tulostaa
vaikka keittiönpöydällä 3D tulostimella.
Tai niitä voi katsella näytöltä 3D laseilla.

Asia loppuunkäsitelty!
TOIMIKAA!

Äänestä

Mutta Postilla on varaa ja resursseja jaella nykyään kaksi kertaa viikossa(!) omaa toimintaansa mainosta Postinen-lehti joka kotiin.

Äänestä

Mulle ollu ihan sopiva tahti jos kerran viikkoon tulee posti, pakko ole silloinkaan tulla mutta se riittäisi, kyllä niitä laskuja kerkii maksella kun jakselee..

Äänestä

Toisille jaetaan jobin postia ja toisille vitun postia. Melko reilua vai mitä?

Äänestä

Lumitöitä on ollut nyt sen verran, että postia ei ehditä jakamaan ajallaan.

2Äänestä

Kommentoi aloitusta


pertti9000 kirjoitti:

postinjako klo. 17.00

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu