Onko5544334

Jeesus todella sydämessäsi ja jos ei niin et ole Jumalan lapsi, etkä tule pelastumaan. Tämän linkin kautta voit uudestisyntyä, oletpa sitten missä tahansa.
http://www.ristintie.com/files/Palau-Luis-Meidan-Jumalamme-hallitsee-030582-Hki.mp3
958
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Toivottavasti jessuli ei ole sydämmessäni. Olen kyllä aika varma, että siellä on vain verta, niin kuin pitääkin. Onko jessu todella niin pieni, että mahtuu noin nyrkin kokoiseen sydämeen. Ja vielä ilmeisesti usean ihmisen sydämiin yhtäaikaa ja eri puolilla maapalloa.
En välitä niin uudestisyntyä, koska olen jo nyt hyvin täydellinen.

Äänestä
  • Jeesuksen asenne ..tosin hyvin harvalla se on vaikka niin väittäisivätkin , esim aloittaja kun laittelee linkkejä ties minne vaikka pitäisi kyentyä kertomaan helpostikkin asiasta mutta ei . Eli aloittaja on perinteinen "hyvä" uskova

    Äänestä

8:9 Mutta te ette ole lihan vallassa, vaan Hengen, jos kerran Jumalan Henki teissä asuu. Mutta jolla ei ole Kristuksen Henkeä, se ei ole hänen omansa.
8:10 Mutta jos Kristus on teissä, niin ruumis tosin on kuollut synnin tähden, mutta henki on elämä vanhurskauden tähden.
8:14 Sillä kaikki, joita Jumalan Henki kuljettaa, ovat Jumalan lapsia.
3:16 Ettekö tiedä, että te olette Jumalan temppeli ja että Jumalan Henki asuu teissä?
6:17 Mutta joka yhtyy Herraan, on yksi henki hänen kanssaan.
6:19 Vai ettekö tiedä, että teidän ruumiinne on Pyhän Hengen temppeli, joka
Tässä vain muutama raamatun jae ja Jeesuksen rukous., että Isä ja Hän ovat yhtä ja kun Pyhä Henki tulee ihmiseen uudestisymtymän kautta hänestäkin tulee yhtä Jeesuksen kanssa. Eli Isä on Jeesuksessa ja Jeesus on Pyhän Hengen kautta uskovaisen sydämmessä.

Äänestä
  • Tyypillistä höpötystä, jolla ei todellisuuden kanssa ole kovinkaan paljon
    tekemistä. Hyväksi esimerkiksi kelpaa kyllä, jotta kaikki näkevät, millaiseen
    liirumlaarumiin uskonnoissa tukeudutaan. Henkien vallassa...heh!

    Äänestä

  • HOHOHOHOHOHOHOHOHOOOOOOO!
    Lihapala on henkien vallassa, vai päinvastoin. Pistä lihan pala piiloon, ettei kissa syö sitä.
    HOHOHOHOHOHOHOHOHOOOOOOO!

    Äänestä

  • Onkohan kirkkokahvien jälkeen Penalta tulossa lisää...

    Äänestä

Mites sydämen siirto leikkauksessa siirtyykö tuo Jeesus mukana?

Äänestä
  • Juu...kyllä siirtyy mukana, ja vanha Jeesus menee roskikseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Väiski9911223 kirjoitti:

Jeesus todella sydämessäsi ja jos ei niin et ole Jumalan lapsi, etkä tule pelastumaan. Tämän linkin kautta voit uudestisyntyä, oletpa sitten missä tahansa.
http://www.ristintie.com/files/Palau-Luis-Meidan-Jumalamme-hallitsee-030582-Hki.mp3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu