Kuka maksaa Hassin tilaamat "tutkimukset"?

Onko kenelläkään tarkempaa tietoa? Epäilenpä,
että viimekädessä me veronmaksajat.

Miksi esim. minun pitäisi maksaa kersamaisen
uhoamisen takia naurettavaksi itsensä tehneen
liiton ex-puheenjohtajan tilaamia ja sopivasti
räätälöityjä "kasvojen menettämisen pelastus-
yritystutkimuksia"?
5273
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ministeri Mönkäre teetti ydinsähkön edullisuutta todistavat laskelmansa omassa vaalipiirissään sijaitsevassa Lappeenrannan teknillisessä korkeakoulussa, joten on aivan asiallista hankkia ympäristöministerin toimesta myös second opinion asiasta.

Äänestä
  • Pitää paikkansa, terävästi havaittu. Mutta ei siinä ole vielä kaikki. Lappeenrannan teknisellä korkeakoululla on tietämän mukaan paljonkin tutkimusyhteistyöprojekteja sähköjätti ABB:n kanssa, jolla taas on suora suhde Teollisuuden Voimaan ja Olkiluodon laitoksiin. On outoa ettei Mönkäreen selvästi kyseenalaisesta, suoraan sanoen korruptoituneesta toiminnasta ole enempää julksisuudessa puhuttu.

    Äänestä

  • Spressi kirjoitti:

    Pitää paikkansa, terävästi havaittu. Mutta ei siinä ole vielä kaikki. Lappeenrannan teknisellä korkeakoululla on tietämän mukaan paljonkin tutkimusyhteistyöprojekteja sähköjätti ABB:n kanssa, jolla taas on suora suhde Teollisuuden Voimaan ja Olkiluodon laitoksiin. On outoa ettei Mönkäreen selvästi kyseenalaisesta, suoraan sanoen korruptoituneesta toiminnasta ole enempää julksisuudessa puhuttu.

    Miten helvetissä vaalipiiri vaikuttaa tutkimus-
    tulokseen? Eikö Lappeenrannassa ole lainkaan pi-
    pertäjiä? Kyllä teidän yritykset kaatuu omaan mah-
    dottomuuteen.

    Miten Lappeenrannan Teknillisellä Korkeakoululla
    voisi olla paljonkin yhteistyöprojekteja jonkun
    helvetin pursonpurijan -pipertäjän kanssa?

    Käy ensin peruskoulu. Siellä opetetaan, että on
    monia eri ammatteja. Ei ainoa puutarha ole se
    töölööseen takapihalla kasvava rauduskoivu.

    Voisiko joillakin luomutuotekaupoilla olla kytkök-
    siä piperrysaktivisteihin? Luomujen hinnathan
    ovat huomattavasti korkeammat.

    Näin ehdotankin, että jokaisen aktivistin vihan-
    nekset ja ruohot tulee jäljittää.

    Vanha sanontahan on: ihminen on sitä mitä syö.

    Eikö kasvissyöjät tunne olevansa kannibaaleja?
    Älä tapa sitä bakteeria, joka kehossasi elää.

    Anna kaikkien kukkien kukkia. Mikään ei ole tär-
    keämpää kuin puutarhanhoito. Pipertäjät vain
    eivät hoida sitä.

    Äänestä

valhe.... emävalhe .... tilasto
ajatus....tavoite.....tutkimus = 0

Äänestä

Jokatapauksessa Hassin tai muiden "tutkimukset"! johtavat tulokseen jossa haittaveroja nostetaan.
Vedotaan ratifioimattomaan Kioton sopimukseen joka siis ei ole sopimus.
Varautukaa maksamaan lisää...sitä poliitikot haluavat-jotta valta kasvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maksumies kirjoitti:

Onko kenelläkään tarkempaa tietoa? Epäilenpä,
että viimekädessä me veronmaksajat.

Miksi esim. minun pitäisi maksaa kersamaisen
uhoamisen takia naurettavaksi itsensä tehneen
liiton ex-puheenjohtajan tilaamia ja sopivasti
räätälöityjä "kasvojen menettämisen pelastus-
yritystutkimuksia"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu