Hississä pieremisestä rikesakko

Oli jo aikakin ,että tällainen käytäntö tulee vähitellen voimaan; ei se paukauttelu ole mikään yksityisasia.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin totta, eikä vaan hisseissä vaan kaikissa julkisissa paikoissa sakotus pitää toteuttaa rikesakon verran ainakin!
Tässä on yksi mahdollisuus Suomen hallituksen bankrottiin ja kanssavajaukseen!

Lisää sakotus mshdollisuuksia ja verotusta leikkausten sijaan ehdottomasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hajuhaitta kirjoitti:

Oli jo aikakin ,että tällainen käytäntö tulee vähitellen voimaan; ei se paukauttelu ole mikään yksityisasia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu