KEPUN KANNATUS LASKEE -SDP:N KOVASSA NOUSUSSA!

KEPU_PUTOAA

Hyviä uutisia tähän perjantaihin tälle palstalle!

Kepun kannatus on jatkanut laskuaan ja samaan aikaan SDP:n kannatus on jatkanut jo useita kuukausia käynnissä ollutta nousuaan.

Trendi on selvä. Suomalaiset ovat kyllästyneet miljonääripääministeri Sipilään, joka kaikessa vain ajaa omaa etuaan.

15

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miellyttäviä uutisia minunkin mielestäni. Tosin Kokoomuksen kannatus saisi lähteä tuntuvaan nousuun.

      • Kokoomuskannatus on siinä, missä se pysyykin n. 60 % äänetysprosentillä. Mikäli äänetysprosentti laskee, nousee kokoomuskannatus, ja jos äänestysprosentti nousee, kokoomuskannatus laskee.
        Toivottavasti siis äänestysprosentti nousee huomattavasti.


    • glx

      Oikein hyvä tulos. Seuraavassa tutkimuksessa saisi Sdp mennä suurimmaksi, se varmistaisi Rinteen valinnan uudelleen puheenjohtajaksi.

      • Demareiden linja noihin elintasopakoliaiin, siis noihin nuoriin retkeileviin pakolaismiehiin pitää muuttua vähemmän suvaitsevaiseksi. Sitten voi kannatus nousta. Ei tuollaisella yltiösuvaitsevaisella linjalla ole enmpää tilaa kasvattaa suosiota.


    • S24uomlaineN

      2019 somessa ihmiset saavat tietää rikollinen Rinteen menneisyydessä. Kannatus on siinä.

      • SäälittävääHorinaa

        Hankkiudu raasu jo viimeinkin hoitoon.


      • S24uomlaineN

        Miksi Rinteen rikosten vuoksi ulkopuolisten pitää hakeutua hoitoon? Venäjän mallia nähtävästi haet. Siellä johtajien toiminnan todenmukainen kertominen johtaa vaikeuksiin vai eikö taloyhtiön varojen kavaltaminen ole mielestäsi rikos?


      • SäälittävääHorinaa
        S24uomlaineN kirjoitti:

        Miksi Rinteen rikosten vuoksi ulkopuolisten pitää hakeutua hoitoon? Venäjän mallia nähtävästi haet. Siellä johtajien toiminnan todenmukainen kertominen johtaa vaikeuksiin vai eikö taloyhtiön varojen kavaltaminen ole mielestäsi rikos?

        Hiukka olet jälkijättöisesti, osin virheellisinkin väittein liikkeellä, puhumattakaan siitä, että olet hokeut tuota typeryyttäsi kuukausia, vuosia ja kepupalstalla.

        Kyllä se hoidon paikka alkaa olemaan.


      • S24uomlaineN
        SäälittävääHorinaa kirjoitti:

        Hiukka olet jälkijättöisesti, osin virheellisinkin väittein liikkeellä, puhumattakaan siitä, että olet hokeut tuota typeryyttäsi kuukausia, vuosia ja kepupalstalla.

        Kyllä se hoidon paikka alkaa olemaan.

        2019 sitä vasta hoetaankin. Mutta miksi rikollisen rikoksia ei saisi tuoda esille? Eikö sinua hävetä taparikollinen johtamassa puoluetta?

        Ps.vuosia en ole hokenut, koska en ole ollut täällä kuin n. vuoden.


      • S24uomlaineN kirjoitti:

        2019 sitä vasta hoetaankin. Mutta miksi rikollisen rikoksia ei saisi tuoda esille? Eikö sinua hävetä taparikollinen johtamassa puoluetta?

        Ps.vuosia en ole hokenut, koska en ole ollut täällä kuin n. vuoden.

        Ei noista idiooteista kannata välittää. Kuten olet varmaan huomannut totuudenpuhuja ei ole tällä palstalla suosiossa.


    • Yleensä en kuukausittaisia muutoksia noteeraa, mutta nyt on pakko todeta, että perussuomalaisten kannatuksennousu on tuskin tilastollista sattumaa. Puolue on nimittäin tullut tänä syksynä ulos useaan kertaan itsenäisillä ja järkevillä kommenteilla, joissa on määritellyt näkemyseroja hallituskumppaneihin, mutta kuitenkin sopivissa rajoissa.

      SDP on saanut lisäkannatuksensa vasemmistoliitolta ja kokoomukselta, joiden puheenjohtajavaihdokset eivät ole tuoneet kummallekaan kaivattua nostetta, vaan päinvastoin johtanut suosion laskuun.

      • Tai perussuomalaiset ovat tehneet populistista oppositiopolitiikkaa hallituksessa. Sinipunaa joka tapauksessa pukkaa 2019. Se on vielä epäselvä otetaanko Vihreät vai Perussuomalaiset RKP:n lisäksi takiaispuolueeksi. Molemmissa pitäisi tehdä harjaus että olisivat hallituskelpoisia.


      • glx
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Tai perussuomalaiset ovat tehneet populistista oppositiopolitiikkaa hallituksessa. Sinipunaa joka tapauksessa pukkaa 2019. Se on vielä epäselvä otetaanko Vihreät vai Perussuomalaiset RKP:n lisäksi takiaispuolueeksi. Molemmissa pitäisi tehdä harjaus että olisivat hallituskelpoisia.

        Uusin arvio oli iltalehdessä, että Rinne valitaan yksimielisesti jatkoon. Ja silloin pukkaa kyllä punamultaa. Saa nähdä kumpi on pääministeripuolue Sdp vai Keskusta. Perussuomalaisille on tulossa niin hyvin turpaan, ellei ihmettä tapahdu, että he ovat varmin oppositiopuolue 2019. Toisaalta vähän vierastan tuota Demareiden ja vasemmistoliiton kaavailemaa uutta punavihreää hallituspohjaa, vaikka se olisikin täydennetty Keskustalla. Itse haluaisin oikean punamullan Keskusta Sdp Rkp Ja jos olisi mahdollista niin Perussuomalaiset. Perussuomalaiset siksi, että muuten vihreät tunkee mukaan, ja siitähän ei ole koskaan mitään hyvää seurannut.


    • Eino55

      Sipilä on paska jätkä. Ahneuden ruumiillistuma.

    • uni-sef

      Kepu on kutistumassa pienpuolueeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut ja Tall poppy -syndrooma

      Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky
      Maailman menoa
      48
      5101
    2. Oot mahtava tyyppi

      En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot
      Ikävä
      44
      4924
    3. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      242
      4140
    4. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      57
      3788
    5. Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?

      He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun
      Maailman menoa
      129
      3689
    6. Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti

      – Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm
      Maailman menoa
      92
      3266
    7. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      136
      2172
    8. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      15
      1541
    9. Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys

      Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo
      Ikävä
      13
      1145
    10. Elämäni rakkaus

      Sitä sinä olet minulle ollut. Siksi tämä on kai niin vaikeaa. Jos sinä luopuisit niin ehkä se tulisi luonnostaan sitten
      Ikävä
      63
      1017
    Aihe