KEPUN KANNATUS LASKEE -SDP:N KOVASSA NOUSUSSA!

KEPU_PUTOAA

Hyviä uutisia tähän perjantaihin tälle palstalle!

Kepun kannatus on jatkanut laskuaan ja samaan aikaan SDP:n kannatus on jatkanut jo useita kuukausia käynnissä ollutta nousuaan.

Trendi on selvä. Suomalaiset ovat kyllästyneet miljonääripääministeri Sipilään, joka kaikessa vain ajaa omaa etuaan.

15

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miellyttäviä uutisia minunkin mielestäni. Tosin Kokoomuksen kannatus saisi lähteä tuntuvaan nousuun.

      • Kokoomuskannatus on siinä, missä se pysyykin n. 60 % äänetysprosentillä. Mikäli äänetysprosentti laskee, nousee kokoomuskannatus, ja jos äänestysprosentti nousee, kokoomuskannatus laskee.
        Toivottavasti siis äänestysprosentti nousee huomattavasti.


    • glx

      Oikein hyvä tulos. Seuraavassa tutkimuksessa saisi Sdp mennä suurimmaksi, se varmistaisi Rinteen valinnan uudelleen puheenjohtajaksi.

      • Demareiden linja noihin elintasopakoliaiin, siis noihin nuoriin retkeileviin pakolaismiehiin pitää muuttua vähemmän suvaitsevaiseksi. Sitten voi kannatus nousta. Ei tuollaisella yltiösuvaitsevaisella linjalla ole enmpää tilaa kasvattaa suosiota.


    • S24uomlaineN

      2019 somessa ihmiset saavat tietää rikollinen Rinteen menneisyydessä. Kannatus on siinä.

      • SäälittävääHorinaa

        Hankkiudu raasu jo viimeinkin hoitoon.


      • S24uomlaineN

        Miksi Rinteen rikosten vuoksi ulkopuolisten pitää hakeutua hoitoon? Venäjän mallia nähtävästi haet. Siellä johtajien toiminnan todenmukainen kertominen johtaa vaikeuksiin vai eikö taloyhtiön varojen kavaltaminen ole mielestäsi rikos?


      • SäälittävääHorinaa
        S24uomlaineN kirjoitti:

        Miksi Rinteen rikosten vuoksi ulkopuolisten pitää hakeutua hoitoon? Venäjän mallia nähtävästi haet. Siellä johtajien toiminnan todenmukainen kertominen johtaa vaikeuksiin vai eikö taloyhtiön varojen kavaltaminen ole mielestäsi rikos?

        Hiukka olet jälkijättöisesti, osin virheellisinkin väittein liikkeellä, puhumattakaan siitä, että olet hokeut tuota typeryyttäsi kuukausia, vuosia ja kepupalstalla.

        Kyllä se hoidon paikka alkaa olemaan.


      • S24uomlaineN
        SäälittävääHorinaa kirjoitti:

        Hiukka olet jälkijättöisesti, osin virheellisinkin väittein liikkeellä, puhumattakaan siitä, että olet hokeut tuota typeryyttäsi kuukausia, vuosia ja kepupalstalla.

        Kyllä se hoidon paikka alkaa olemaan.

        2019 sitä vasta hoetaankin. Mutta miksi rikollisen rikoksia ei saisi tuoda esille? Eikö sinua hävetä taparikollinen johtamassa puoluetta?

        Ps.vuosia en ole hokenut, koska en ole ollut täällä kuin n. vuoden.


      • S24uomlaineN kirjoitti:

        2019 sitä vasta hoetaankin. Mutta miksi rikollisen rikoksia ei saisi tuoda esille? Eikö sinua hävetä taparikollinen johtamassa puoluetta?

        Ps.vuosia en ole hokenut, koska en ole ollut täällä kuin n. vuoden.

        Ei noista idiooteista kannata välittää. Kuten olet varmaan huomannut totuudenpuhuja ei ole tällä palstalla suosiossa.


    • Yleensä en kuukausittaisia muutoksia noteeraa, mutta nyt on pakko todeta, että perussuomalaisten kannatuksennousu on tuskin tilastollista sattumaa. Puolue on nimittäin tullut tänä syksynä ulos useaan kertaan itsenäisillä ja järkevillä kommenteilla, joissa on määritellyt näkemyseroja hallituskumppaneihin, mutta kuitenkin sopivissa rajoissa.

      SDP on saanut lisäkannatuksensa vasemmistoliitolta ja kokoomukselta, joiden puheenjohtajavaihdokset eivät ole tuoneet kummallekaan kaivattua nostetta, vaan päinvastoin johtanut suosion laskuun.

      • Tai perussuomalaiset ovat tehneet populistista oppositiopolitiikkaa hallituksessa. Sinipunaa joka tapauksessa pukkaa 2019. Se on vielä epäselvä otetaanko Vihreät vai Perussuomalaiset RKP:n lisäksi takiaispuolueeksi. Molemmissa pitäisi tehdä harjaus että olisivat hallituskelpoisia.


      • glx
        OikeistoSosDem kirjoitti:

        Tai perussuomalaiset ovat tehneet populistista oppositiopolitiikkaa hallituksessa. Sinipunaa joka tapauksessa pukkaa 2019. Se on vielä epäselvä otetaanko Vihreät vai Perussuomalaiset RKP:n lisäksi takiaispuolueeksi. Molemmissa pitäisi tehdä harjaus että olisivat hallituskelpoisia.

        Uusin arvio oli iltalehdessä, että Rinne valitaan yksimielisesti jatkoon. Ja silloin pukkaa kyllä punamultaa. Saa nähdä kumpi on pääministeripuolue Sdp vai Keskusta. Perussuomalaisille on tulossa niin hyvin turpaan, ellei ihmettä tapahdu, että he ovat varmin oppositiopuolue 2019. Toisaalta vähän vierastan tuota Demareiden ja vasemmistoliiton kaavailemaa uutta punavihreää hallituspohjaa, vaikka se olisikin täydennetty Keskustalla. Itse haluaisin oikean punamullan Keskusta Sdp Rkp Ja jos olisi mahdollista niin Perussuomalaiset. Perussuomalaiset siksi, että muuten vihreät tunkee mukaan, ja siitähän ei ole koskaan mitään hyvää seurannut.


    • Eino55

      Sipilä on paska jätkä. Ahneuden ruumiillistuma.

    • uni-sef

      Kepu on kutistumassa pienpuolueeksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2797
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1360
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    Aihe