Tänään on Pirkko Muhosen nimipäivä

Tänään on Pirkko Muhosen nimipäivä -perjantai 7.10.2016 Pirkko-

Hyvä Pirkko ja onnea, mukavaa että teit ansiokkaan pf-tutkimuksen noista helluntai-Limasuista.

Palstalla helluntailaiset melperi ja kesitas eivät voi sietää nimeäsi.
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eikö se ollu pirjo taka-rouhio , lestarosmo ?

Kes

Äänestä

Eikö SRK voisi viedä avauksen tekijän kaltaisia mielisairaita vanhoillislestadiolaisia hoitoon suljetulle osastolle?

Äänestä
  • Mutta Kalevi avaajaan oli paitsi Ystävällinen vihaamallesi naiselle - Pirkolle, kuin myös totuudellinen Sinua kohtaan. Ethän sinä terve ole!!

    Äänestä

Paljon Onnea!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimmpareita kirjoitti:

Tänään on Pirkko Muhosen nimipäivä -perjantai 7.10.2016 Pirkko-

Hyvä Pirkko ja onnea, mukavaa että teit ansiokkaan pf-tutkimuksen noista helluntai-Limasuista.

Palstalla helluntailaiset melperi ja kesitas eivät voi sietää nimeäsi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu