puotilan tapauksesta näin...

totuuttavaan

17

86

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karavaanivankkuri

      huhuh, ja suomi vielä piilottelee asialla koska väri oli väärä???
      huh mitä paskaa!

    • puhettakiitos

      eikös tästäkin pitäisi tuomita ja tehdä kulkue yms pahoittelupuheet, missäs ne viipyvät?

      • Ollaan vaan ihan hiljaa kuin kusi sukassa. Yksittäistapaus, josta nyt ei kannata sen suurempaa numeroa tehdä.


      • pili-poikki

        Yle ei halua, eikä voisikaan järjestää kulkuetta ja mielenosoitusta. Pakkoverona kerätyt rahat meni kokonaan "pili poikki" mielenosoituksen esiintyjien palkkioihin.


    • hahahahahiha

      ei näistä asiosta saa huudella, asiahan oli väännetty siten että tekijä oli "suomalainen"
      voi vittu mitä valepaskaa!

    • kissavienykielen

      Vitun hiljasta on hallituksessa ja muissa piireissä....

    • kukakehoittitekemään

      Mutta joku juttu siinä nyt on, miksi tappaa kirkon edessä ? Onko ollut tarkoitus pelotella kristittyjä ? Vaikuttaa ihan jihadistilta ? Vuosia ollut Suomessa, kansalaisuus kielitaitoinen mutta kuka kutsui murhaamaan vanhan ihmisen ? Oli jopa pallinaaman keppihevospellet videolla esiintymässä. Minulla on vain yksi epäilys, radikalisoituminen ?

      • jihdisti.tappoi

        olihan vanha herrasmies varmaan Sotaveteraani rauhanmies


      • voimv

        Muslimien ilmiselvän rasistisista ja vakavista rikoksista kristittyjä kohtaan pitää valtakunnan vatipäiden ja valtamedian journalistien mielestä vaieta, Rasistisen ajattelun yleistymisen pelossa sallitaan jo suoraan päällekäyvät valkoisiin kohdistuvat rasistiset ja väkivaltaiset vihateot muslimien tekeminä. Nämä suomalaisiin kohdistuvat rasistiset vihateot yleistyvät ja lisääntyvät nopeaa vauhtia, koska valtamedia ei niistä kerro vaan vaikenemalla antaa vaarallisen viestin tekijöille, että hyväksyy teot. Myöskään poliitikot tai poliisijohto ei ota minkäänlaista julkista kantaa muslimien rasismiin, eivätkä he ole kertaakaan tuominneet näitä tekoja, joita on jo tapahtunut Suomessakin useita!

        Valtamedia on yksipuolinen ja rasistinen kristittyjä ja valkoisia suomalaisia vastaan pimittäessään kaikki muslimien tekemät rasistiset teot. Heille vain muslimien turvallisuus merkitsee kaikkea, mutta kristittyjen ja valkoisten suomalaisten turvallisuus on nähtävästi täysin yhdentekevää.


    • kjhljkjjkl

      Missä viipyy Halosen puhe ja pilliorkesteri ja muut virkamiehet taisi mennä vähän puihin koko homma....

      • PASKAAAVAAN

        nostetaanpa ketjua että totuus ei unohtuisi. MISSÄ ON SURUNVALITTELUT JA MIKSI MURHAMIEHEN VIERESSÄ ON PALLINAAMOJA JA KANSANEDUSTAJIA, JA SE LAULU MURHAAJAN KANSSA TEHTY ON VIELÄ JAOSSA NETISSÄ, HÄVETKÄÄ!


    • lkjkjlkjlkjk

      Kaikkia näitä viestejä mitkä liittyy tähän pitää jakaa ympäri Suomea ja maailmaan on hauska nähdä muiden maiden medioiden reaktio suosittelisin Suomen media nopeesti tekevän jutun etteivät joudu täydelliseen häpeäpaaluun siinä vaiheessa ku ulkomaalainen media tekee etusivun jutun on jo myöhäistä...:D

      • Ystävällisettavat

        On tullut jo ilmoitettua tuubin kautta ko tapaukset, kuten myös laitettu vinkki nettissä britannian, Usa:n lehdistölle.


    • haajhahahah

      vika sivulla murhainfossa näkyy tämä puukkomies poseeraamassa jonkun mummon kanssa ylen sivulla joka on jostain kummansyystä poistettu mutta screenshotti on keretty ottaa :=)
      jännää piilottelua:=)

    • jottatotuuseiunohdu

      aikamoisia veijjareita kun 80 vuotiaat ihmiset tapetaan kirkon edessä, liittyy jotenkin rituaalimurhiin tämä vissiin.?
      ei voi sanoa kuin että on suomalaiset päättäjät ja suvakit lyöneet kirveen omaan jalkaansa ja pahasti. arvaatteko että tämäkin oli vain ns"yksittäistapaus" mistä vaietaan, aivan.
      tätä menoa rupeaa tilastot pullistelemaan ja tieto tulee esiin väkisin, siinä ei piilottelut auta.
      hävetkää suojelijat!

    • uytrtyu

      Pallinaama kiihotti videossa ymmärtämättä, että nykyislam on vihaislam, tuloksena MURHA! Jos levy-yhtiö on fiksu, se irtisanoo nyt sopimuksensa pallinaaman kanssa.

    • sevenup

      Up,up

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4203
    2. 77
      3459
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3074
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2549
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2356
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      206
      2141
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2081
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      870
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      801
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      776
    Aihe