http://mvlehti.net/2016/10/08/eun-rasismikomissio-haluaa-kieltaa-raportoinnin-muslimirikoksista/
Oikeastaan otsikko kertoo kaiken, mitä se herättää tällaisesa rauhan tahtoisessa ihmisessä kuin minä. Minulla ei ole muuta lisättävää tuohon.
Oikeastaan otsikko kertoo kaiken, mitä se herättää tällaisesa rauhan tahtoisessa ihmisessä kuin minä. Minulla ei ole muuta lisättävää tuohon.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Ehdotuksen mukaan hallituksen tulisi kouluttaa toimittajia niin, etteivät nämä vahingossakaan rangaistuksen uhalla kirjoittaisi rikollisuudesta ja terrorismista siten, että se herättäisi negatiivisia tunteita muslimeja kohtaan."
No, huh, huh.
Eikös tämä suvakkihuoramedia ole jo pidemmän aikaa tuota yrittänyt joukkohysterisoineillaan ja rasistisyytöksillään toteuttaa..?
Suggestioivasta indoktrinaatiotiedotussuunnittelustaan nyt puhumattakaan...
-Indoktrinaatiota voidaan toteuttaa objektiivisesti sääntelemällä uutisvirtaa ja uutispainotuksia joukkotiedotusvälineissä.
-Kun asiasta tuotetaan uutisia(=Yle) valikoimalla riittävän yksipuolinen kuva, alkaa yleinen mielipide(=suvakkihuoramedia) muodostua halutun kaltaiseksi, vaikkei käytettäisi propagandan menetelmiä.
Sitä ne ovat tehneet, pimitelleet ja Yle päämediana veronmaksajien rahoilla tuosta monikulttuurista kiihkoillut, tuonut vain hyvältä näyttäviä asioita esille, ei kokonaiskuluja ja rikollisuutta, joka lisääntyy aina vain Afrikan ja Lähi-idän tunkeutujien myötä, tai "siirtolaisiksihan" he niitä kutsuvat nyt.
Kyllä. Yhtenä hälyttävimmistä merkeistä tästä on myönteinen suhtautuminen pedofiliaan ja insestiin (lasten hyväksikäyttöön ylipäätään) mitä ainakin itse pidän kaikkein sairaimpana toimintana mihin "ihminen" pystyy. EU:n johto sekä suur-osa virkamiehistä on mieleltään häiriintynyttä roskasakkia jotka on hyvävelisullemulle järjestelmän luonnoksi. Tuosta helvetinkoneesta on syytä päästä eroon mahdollisimman pian, rahat sinne on jo menetetty ja selkeä moraalin rapauttaminen näyttäisi olevan EU-rikollisten seuraava tavoite. Suomi on liian orginelli maa jonka pelastamiseksi on tarvittaessa tehtävä kovia ratkaisuja, EU:ssa roikkuen tämä ei ole (edes teoriassa) mahdollista joten F I X I T !
Heh, muslimien teoista ei saisi nimellä puhua mutta se Asemanaukion potkaisu oltiin suu vaahdossa koplaamassa Perussuomalaisiin, joilla ei ollut asian kanssa mitään tekemistä.
Ei ristiriitaa....saatana!
Asemanaukion potku, jota tuskin oli tappopotkuksi edes tarkoitettu; uutisoitiin hirveällä kohulla.
Mamujen ja matujen riesa on jokapäiväistä ja taloudellisesti hirvittävää riesaa myös.
Ruotsissa tapahtuu joukkoraiskauksia kymmenittäin vuodessa, mutta Intian joukkoraiskauksista kirjoitetaan.
Onkohan pikkuisen niinkö järki kadonnut maamme medioilta ?
Pelkkä suvakkihuoramedian tiedotussuunnittelun kaksinaismoralismi mediassa ja eduskunnassa lähinnä enää soi:
https://www.youtube.com/watch?v=we5jivB1qvM
Vai mitä sukkivakit, hä..?
EUvostoliitto sana keksittiin ajat sitten kai vitsinä mutta ei se ole.
Omassa erillisessä ökypalkatussa maailmassaan elävät komissaarit (sattumaako että tuo titteli on sama kuin neukuissa?) ja byrokraatit luulevat olevansa jumalia joiden tahtoon reaalimaailma taipuu.
Neuvostoliitossakin oli rikoksista raportointi ankarasti sensuroitu. Näytti paremmalta poliittisesti. Sama juttu nyt, ei se rikollisus ja terrorismi häviä mutta mamutuspoliittisesti näytää paremmalta.