Sananvapautta rajoitetaan taas

Ei ole Puolimatkan ja Koivulan kirjoitusten sensuroinnista ehtinyt pöly laskeutua, kun jo Jääskeläistä kohdellaan kaltoin.
Mihin tämä maailma meneekään kun ei saa enää kirjoitella homofobistisia ja muita rasistisia mielipiteitä US-blogissa (:
Päätin valittaa kun AA-laiset ei ole huomanneet vielä valittaa Arto Jääskeläisen eilisen kirjoituksen sensurointia.

Jääskeläisen mielestä Jani toivola ei ole kelvollinen kansanedustajaksi, eikä olemaan lasten kanssa ilman hänestä tehtyä turvaselvitystä, koska Toivola on kirjoittanut kirjassaan seksuaalisia asioita.

AA-porukan kansanedustajat ovat kyllä oikeasti aktiivisia seksiasioissa, eikä ne kerro siitä kirjassaan vaan suoraan seksuaalisena häirintänä, lainsäätäjä Hakkaraisen lähetellessä kikkelikuvia ja Kankaanniemi ilmoittelee naisille "nussittuna nukkuvan paremmin".
Kertoihan Hakkarainen olevansa menossa naimisiin alaikäisen tytönkin kanssa, vaikka tyttö ei ollut suostunutkaan.

Jani Toivola kirja ei vedä seksuaalisuudessa vertoja edes ex eduskunnan puheenjohtaja Riikka Uosukaisen kirjalle joissa oli "loisketta"

http://artojaaskelainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/224050-kansanedustajan-koeteltu-kansalaiskunto

Onneksi AAaivopieru-sivusto ehtinyt taltioimaan Arton kirjoituksen, joten ei päässyt niin suurta vahinkoa tapahtumaan.

https://www.facebook.com/aitoavioliittoaivopierut/photos?ref=page_internal

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harmi kun samalla meni ne Uuden Suomen blogiin kirjoitetut kommentit, ne oli aika nasevia.

      :-)

    • KTS--

      On se sentään hyvä ettei kansanedustaja Hakkarainen kaiken muun lisäksi lipsahtanut nussimaan alaikäistä vaikka lähellä oli ja mieli teki.

    • "...vaan suoraan seksuaalisena häirintänä, lainsäätäjä Hakkaraisen lähetellessä kikkelikuvia ja Kankaanniemi ilmoittelee naisille "nussittuna nukkuvan paremmin"."
      "Kertoihan Hakkarainen olevansa menossa naimisiin alaikäisen tytönkin kanssa, vaikka tyttö ei ollut suostunutkaan."

      Ninnpä niin - kun tekijä on hetero, hän saa "synninpäästön".

    • >> Arto Jääskeläisen eilisen kirjoituksen sensurointia <<

      Varmaankin siellä US:ssa ajatellaan, että tuollaiset Jääskeläisen fundamentalistiset purkaukset pilaa koko palstan ja ne saattaa jatkossa heittää samaa jankkaavat Puolimatkat ja Jääskeläiset herkemmin pihalle.

      • AA-väki on jo ojentumaan US-sensurointien takia, joten hyvä kun huomasivat heidän kirjoituksia pidettävän asiattomina.

        Ilman sensurointeja US-blogi muistuttaisi nyt tätä palstaa, kun heille tärkeät kaksi aloitetta on samaan aikaan käsittelyssä eduskunnassa.


      • Pe.ku kirjoitti:

        AA-väki on jo ojentumaan US-sensurointien takia, joten hyvä kun huomasivat heidän kirjoituksia pidettävän asiattomina.

        Ilman sensurointeja US-blogi muistuttaisi nyt tätä palstaa, kun heille tärkeät kaksi aloitetta on samaan aikaan käsittelyssä eduskunnassa.

        >> Ilman sensurointeja US-blogi muistuttaisi nyt tätä palstaa <<
        Totta ja lisäksi noilla Puolimatkoilla voi olla ihan harkittu tarkoitus päätyä bannatuksi eli sensuurin uhriksi. Ainakin ne ottaa jonkun bloggauksen poistosta kaiken ilon ja marttyyriyden irti.


    • Herran.tertut

      Onpahan Aa-porukoilla taas oiva mahdollisuus tehdä sitä minkä parhaiten osaavat, eli uhriutua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      434
      2814
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      100
      2092
    3. 167
      1662
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      92
      1564
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1526
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      459
      1258
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      147
      1104
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      52
      1090
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      962
    10. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      932
    Aihe