Maahanmuuttokriitikkous ja vähämielisyys

Miksi nämä ominaisuudet kohdataan usein samassa henkilössä?
1292
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Joko aloittaja on lopettanut vaimonsa hakkaamisen ?

Äänestä
  • Eikös se ole teidän äärioikeistolaisten harrastus

    Äänestä

jaahas, että kriitikkous! Taitaa olla vähämielisen sanavarastoa?

Äänestä

ns. kriittiset ovat fiksua porukkaa.

Äänestä
  • ns. fiksua?

    Äänestä

  • Vain typerykset ottaa vastaan elintasopakolaisia mutta eivät suostu elämään samoilla alueilla heidän kanssaan, elantokin järjestyy koko kansn kustannuksella.

    Jos tahtoo maahan elätettäviä niin pitäsi myös elättää heidät omilla varoillaan, ei kansan kustanuksella, moniko olis valmis tähän?

    Äänestä

  • partaisetlapset kirjoitti:

    Vain typerykset ottaa vastaan elintasopakolaisia mutta eivät suostu elämään samoilla alueilla heidän kanssaan, elantokin järjestyy koko kansn kustannuksella.

    Jos tahtoo maahan elätettäviä niin pitäsi myös elättää heidät omilla varoillaan, ei kansan kustanuksella, moniko olis valmis tähän?

    Suvaitsevainen voi todistaa olevansa suvaitsevainen vain, jos ilmoittaa haluavansa Suomeen pakolaisia JA ottaa pakolaisen asumaan omaan asuntoonsa. Jos ei ota kotiinsa pakolaista, ei pidä sanoa haluavansa pakolaisia Suomeen.

    Minäkin haluan pakolaisia Saksaan, jos ne eivät sieltä tule minun kotiini Suomeen. Voi pakolaisia haluta, jos heidän kanssaan ei tarvitse olla tekemisissä, mutta silloin ei pidä haluta.

    Äänestä

No aloitus osui just asian ytimeen. No että silleen.

Äänestä

Hyvä ettei kaikki ole samaa mieltä joka asiassa. Olemme kumallinen maa ja kansaa, aina juostaan yhteen suuntaan yhden aatteen perässä ja vastassa on se kuuluisa "karjalanmänty".
USA:n pitäisi kertoa meille, mitä se on, kun maassa asuu kaikenlaista ihmispopulaa. Onko se sulatusuuni vai mikä on? Kuinka ihmiset tulevat siellä toimeen keskenään.

Sen päivän haluaisin nähdä, että muslimit sopeutuvat tänne Suomeen. ( Tataarien kautta sitä voisi tutkia)

Äänestä

joko vanhukset saa ruveta pelkäämään?

Äänestä

Ei maahanmuutossa ole mitään kauheaa, jos maa itse voisi päättää ketä maan rajojen yli tulee. Mitä ihmeen käyttöä on joillakin kouluttumattomilla lukutaidottomilla ihmisillä?
Menee vuosia jopa yksi sukupolvi, että heistä tulee veronmaksajia, jos tulee silloinkaa. Ruotsissa on huonoja esimerkkejä asiasta.
Meillä on omaa porukkaa yhteiskunnan ulkopuolella jo kohta yli kantokyvyn ja 70 tuhatta nuorta työn tai koulutuksen ulkopuolella. Minkälaisena he näkevät tämän hetken Suomen?

Äänestä

Terve kritiikki on aina paikallaan maahanmuuttajienkin kohdalla, mutta tuo täysin käsistä lähtenyt öyhötys joka täälläkin on päällä joillakin, ei ole enää terveiden ihmisten touhuja. Siinä mielessä oikeaan osunutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedättekö kirjoitti:

Miksi nämä ominaisuudet kohdataan usein samassa henkilössä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu