Yhdysvaltain tuleva presidentti. Hillary jäätyi monesti täysin ja jäi sönköttämään epäolennaisia asioita. Trump vei koko tilaisuuden karismallaan ja arvovallallaan. Ilmeisesti lääkkeiden voimalla tolpillaan pysyttelevän Hillaryn puhuessa Trump asteli pitkin lavaa hiljaa ja arvokkaasti kuin kuningas tiikeri ja oli aina heti vuorollaan sanavalmis vastaamaan. Asiapuolikin vaikutti olevan hyvin hallussa.
Kenties Trump säästeli paukkuja ensimmäisessä väittelyssä, koska ei halunnut nolata Hillarya niin että tämä olisi voinut saada säälipisteitä.
Kenties Trump säästeli paukkuja ensimmäisessä väittelyssä, koska ei halunnut nolata Hillarya niin että tämä olisi voinut saada säälipisteitä.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tuon mielipiteesi kanssa olet aika yksin.
Katsoitko väittelyä yhtään? Minä katsoin, ja voin väittää että olen ylivoimaisessa enemmistössä :D
On se kummaa miten eri ihmiset näkevät kaiken aivan päinvastoin :)
Donald Trump ei ole maksanut 18-vuoteen veroja koska on voinut vähentää aiempia tappioitaan. Voi juku kun munkin Veikkauksen rahapelien tappioita voisi vähentää seuraavat 18-vuotta, mutta ei onnistu kuin miljonääreillä ja miljardööreillä nuo vuosikymmenten verovähennykset tappioista.
Selvisi+sekin+että+Trumpin+ei+ole+tarvinnut+18-vuoteen+maksaa+veroja,+koska+hän+on+saanut+vähentää+aikaisempia+satojen+miljoonien+sijoitustappioitaan+kokonaiset+18-vuotta.+Tämä+onnistuu+tosin+vain+multimiljonäärien+ja+miljardöörien+kohdalla.
Jees+USA!
Trump+haluaa+myös+laskea+USA:n+35%:n+yritysverotuksen+15%:iin.+Mitähän+se+todellisuudessa+tarkoittanee+kun+Applekin+maksaa+EU:n+voitoistaan+Irlannin+toimipisteensä+kautta+vain+0,005%:n+veroa,+taitaa+laskea+tuokin+verotus+puolella.+Suomen+yritysten+yhteisöverotus+on+muuten+yksi+EU:n+alhaisimmista+20%,+ja+silti+täällä+ei+kannata+yrittää;)
Trump kertoo nauhalla voivansa kouria naisia haaroista, republikaanitkin järkyttyneitä ”ällöttävistä” kommenteista – katso kohun herättänyt video
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1475825388924
Republikaanien presidenttiehdokas Donald Trump joutui uuden myrskyn silmään perjantaina, kun The Washington Post -lehti julkaisi vuonna 2005 nauhoitetun videon, jolla Trump puhuu muiden miesten kanssa naisten kourimisesta.
”Te tiedätte, että olen automaattisesti viehättynyt kauniisiin [naisiin]. Alan vain suudella heitä. Se on magneettista. Alan vain suudella. En edes odota”, Trump sanoo.
”Jos on tähti, he sallivat sen. Voi tehdä mitä tahansa. Voi tarttua heitä pillusta. Voi tehdä mitä tahansa.”
Trump pahoitteli lauantaina sanomisiaan Twitter-viestissään ja videolla.
”Olen pahoillani ja pyydän anteeksi. Lupaan olla parempi ihminen huomenna.”
--
Mitä veikkaatte että Trumpin tai Harkimon tyylisen miehen charmi purisi raksamiehinä kauniisiin nuorempiin naisiin?
Kertoo Trumpista, mutta jotain myös naisista?
"Mitä veikkaatte että Trumpin tai Harkimon tyylisen miehen charmi purisi raksamiehinä kauniisiin nuorempiin naisiin?"
Trumpin naiskannattajat ovat lutkia.
Aamun radiouutisissa sanottiin, että Donnyn eka puoli tuntia oli sekavaa touhua, sitten skarppasi..
Alku oli Trumpilta melko vaisua mutta sen jälkeen hän löysi aivan uuden vaihteen.
https://www.youtube.com/watch?v=AFGiZT-MnI4
Uskomatonta, miten suomalainenKIN media puhuu Trumpista vain ja ainoastaan negatiiviseen sävyyn. Ymmärtäisin propagandan Yhdysvalloissa, mutta emmehän me suomalaiset saa äänestää heidän presidentinvaaleissaan.
Haiskahtaa minusta jonkinlaiselta psykologiselta operaatiolta. Sekä median omistavalle globalistieliitille että vasemmistolaisille toimittajille tuntuu olevan tärkeäintä tällä hetkellä saada henkisesti lannistettua ne, jotka haluavat puolustaa omaa kansaansa ja omaa yhteiskuntaansa.
CNN+kanavan+mukaan+Clinton+voitti,+mutta+pahat+kielet+kertovat,+että+nyt+ei+pollia+tehty+ihan+avoimesti+(ekassa+ruutuun+tuli+kannatukset+keskustelun+aikana)+ja+se+on+muutenkin++keskittynyt+vain+trumpia+moittimaan+koko+vuoden.
Fox+news+sai+aluksi+trumpille+voiton+51%+,+Daily+express-lehti+jopa+80+%.+
Totuus+lie,+että+meni+jotakuinkin+tasan.
Ylen asiantuntijat taas blowjob Billin vaimon puolella. Maaimalla kirjoitetaan ihan muuta.
Bill Clinton sai sentään nasielta suostumuksen suuseksin saamiseksi. Trump kourii naisia pankkitilinsä saldon luvalla.
Lukekaas vähän muitakin kuin apusen juttuja,oli taas ylen aamussa niin kohmeloisen ja hikisen oloinen ja pää pyöri kuin pululinnulla.
Putinin mielestä Trump voitti.
Miksi se Trumppi koko ajan laittaa niitä sormiaan ympyrälle. Taitaa olla aika runkkari kun on jäänyt sellainen maneeri. Sehän myönsikin ettei saanut pillua siltä USA:n missiltä vaikka yritti. Luuli rumppakelli itsestään liikoja. Eikä sillä ole rahaakaan, persaukinen huijari, menetti omaisuutensa hölmöissä liiketoimissa!
Onhan se selvä että kenestä presidentti tulee mutta täytyyhän tuo sirkus pitää, eihän tosin sellaista tapahdu kuin USAssa!
"Pedon merkki" (sanotaan usein OK-merkki) käsillä tehtynä:
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/2b/03/d5/2b03d5d311984cd1b8f969f8fa9239b5.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-CeCHKIE3sa0/T1ztc9cqmYI/AAAAAAAAAO8/fPI_6TbeWXA/s1600/Screen shot 2012-03-06 at 9.47.26 AM.png
https://mindcontrolblackassassins.files.wordpress.com/2010/12/ymdrake.jpg
http://cdn.images.dailystar.co.uk/dynamic/33/photos/736000/Usain-Bolt-holds-up-his-hands-in-an-OK-gesture-619736.jpg
http://cdns.yournewswire.com/wp-content/uploads/2015/09/Screen-Shot-2015-09-24-at-4.33.48-PM-749x350.png
https://youtu.be/Pd-wUJP0M4I
Tuotako tarkoitit?
clinton on lesbo eli mielisairas.
Vanhapoika peräkammarista on päätynyt loogiseen johtopäätökseen, että jokainen nainen on Lesbo, koska ei ole koskaan seksiä naisilta saanut.
Mika Aaltolan pää on tukevasti Clintonien ja Obaman perseissä kiinni.
Kannatan Trumppia ylen takia.
Onko Trumpilla intiimi salasuhde Dr.Phillin kannsa?
Trumppi on kaappihomo joka pitää nuorista pojista.
Paparazzit on nähneet sen monta kertaa Queensissa olevassa bordellissa. Kuvia ei ole julkaistu kovien uhkailujen vuoksi. Ainakaan vielä!