Pipilä ja terrorismi

eiTöitäOle

Pipilän määräämät työttömien kuulustelut ja työleirit taitava liittyä terrorismiin eniten hallituksen toimista?
Veroeuroja näihin on budjentoitu n.500Me, ja kenellehän rahat ohjautuvat!
Talous terrorismia suomalaisia vastaan!

1

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • delta00

      Siltähän tuo vaikuttaa näine sananvapaus- ja kokoontumisrajoituksineen, jotka koskevat erityisesti kantasuomalaisten liikkumista isommissa ryhmissä.
      Eipä ole näkynyt joukoissa liikkumiskieltoja näille maahan tulleille työvoimavajetta täyttäville, traumatisoituneille sotalapsijoukoille.
      Mutta eipä tuo liene tarpeenkaan, saattavat ryöstää, raiskata ja jopa tappaa, pientä se on maan turvallisuutta ja oman kansan ensisijaista huomioon ottamista vaativien suomalaisten mahdollisiin tekemisiin verrattuna, ne on estettävä jo ennalta.
      Yksittäistapauksia, no niitähän sattuu.

      Nämä työttömien, joita täällä tehdään joka päivä ja säännöllisesti ja joka tuntuu olevan hallinnon erityissuojeluksessa, joukot on saatava kuriin ja järjestykseen.
      Nämä ovat yhteiskunnalle se suurin uhka ja nämä on saatava vaikka puhelimen ääreen tyrkyttämään persaukisille suomalaisile tarpeita, joita eivät tarvitse ja johonka ei ole edes varaa.
      Joidenkin onnekkaiden myyjien kohdalla voi vielä onnistua, saattavat päästä jopa parinkympin viikkoansioille, mutta vielä enemmän tuo tuottaa perintäfirmoille, jotka saavat näin taas uusia asiakkaita.

      Mutta ennenkaikkea, pitäähän tuo suomalaiset joukot pois kaduilta häiritsemästä yksittäistapausten kokoontumis-, kahvila- ja shoppailukulttuuria.
      Jos työtön ei juuri satu olemaan pakollisessa puhuttelussa, niin onpa myymässä puolikuurolle, dementoituneelle mummolle tai vaarille vaikkapa ultranopeaa nettiliittymää tai vaikkapa uuden mallista puukauhaa, joka on ehdottamasti tarpeen joka taloudessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      281
      10391
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      245
      6036
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      173
      5454
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      112
      5119
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      19
      3335
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      9
      2744
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      214
      2652
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      20
      2499
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2354
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      382
      2257
    Aihe