Helsingin suurmoskeijan rahoitus

Vituttaa että näille matuille suunnitellaan ja todennäköisesti rakennellaan merenrannalle satuolentojen palvontakeskuksia! Sitten sitä rahoittaa vielä arabimaat jotka ei itse ota pakolais uskonveljiään kotimaahansa loisimaan. Jos joku paikka kyseiselle pytingille pitäisi osoittaa, se kuuluisi jonnekkin hylätylle soramontulle. Siellä saisivat joukolla pyllistellä ja joglata paikassa missä on aitoa Saharan tunnelmaa.

Helsingin suurmoskeijan rahoitus "Jopa 140 miljoonaa euroa maksavaan hankkeeseen on tulossa rahoitusta ulkomailta ja eri rahoittajatahoja koordinoi Bahrainin valtio."

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/443122-helsingin-suurmoskeija-olisi-kaksi-kertaa-tuomiokirkon-kokoinen-koko-rakennus-jopa
28108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Harmi että Talvivaaran kipsisakka-allan on niin täys ettei sinne mahu moskeijaa tekemään

Äänestä
  • Ei kai nyt keskelle Helsinkiä, meren rannalle, anneta rakentaa melusaastetta suoltavaa rakennelmaa.

    Ei Helsinkiin suurmoskeijaa, erittäin epäilyttävä rahoitus myös, kaikki karvat nousee pystyyn epäluulosta,

    EI EI EI JA EI TÄTÄ HELSINKIIN EIKÄ MINNEKÄÄN MUUALLEKKAAN. Bahrainiin voisi sen sijaan rakentaa.

    Äänestä


Niin heidän kulunsa voikin vähentää konsulaateistaan öljymiljoonistaan .

Äänestä

Minä ole ainakin mukana estämässä tuota saatanan temppelin rakentamista!

Äänestä

No eipä vissii häirihe ketää jos kiimaselta kamelilta kuulostava kiloparta raakkuu mökäfooniin. Vähemmän häirittis jos sieltä lähtis vaikka Satanic Wamasteriahttps://youtu.be/qgASEtnXoJA?t=1

Äänestä

Piia Jargon voisi ladata omaan kännykkäänsä herätyskellon soittoääneksi säkkipillillä ja sellolla säestetyn orgasmoivan kamelikuoron älähdyksiä. Koko Helsinki ei välttämättä haluais herätä joka aamu semmoiseen.

Äänestä
  • Kuka tuo oman maansa syöjätär on? Vai onko ylipäätään suomalainen?

    Äänestä

  • PiruKkaikkiPeriköön kirjoitti:

    Kuka tuo oman maansa syöjätär on? Vai onko ylipäätään suomalainen?

    Nimi
    Pia Jardi
    Puolue
    Sosialidemokraatit
    Kunta
    Helsinki

    Käyttäjän esittely
    Olen muslimi, naimisissa, suurperheen äiti. Töissä Helsingin kaupungin sosiaalivirastossa, yli 15 vuoden ajan. Paljon kokemusta maahanmuuttajien asioista ja erityisesti muslimimaahanmuuttajien. Toimin vapaaehtoisena useissa islamilaisissa järjestöissä. Helsingin maahanmuutto- ja kotouttamisasian neuvottelukunnan jäsen ja Hakaniemen sosialidemokraattien johtokunnassa rahastonhoitajana.

    http://piajardi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/piajardi

    Äänestä

Kun uskonto on muslimeille niin tärkeää, niin antakoon saudit pyhiinvaellusleirinsä turvapaikantarvitsijoiden ja muiden muslimimuuttajien käyttöön.

Siellä on Mekkakin, mitä kumarrella.

Empty tent camp in Mecca not used for refugees
http://imgur.com/gallery/mIUqidI

Äänestä
  • Hyvä idea, mitä ihmettä ne täällä vääräuskoisten keskellä tekevät.

    Lisäksi yleinen mielipiden on koko Euroopassa tullut niin muslimivastaiseksi, että olisi kivampi varmaan olla jossain toisessa muslimimaassa.

    Äänestä

Tässä yhteydessä tuleekin sitten näkyviin Vihreiden johtaman Helsingin todellinen suvaitsevaisuustaso. Eiköhän työmaan ympärille rakenneta melkoinen "Jerikon muuri". Moskeija jätepolttolaitoksen viereen, vai mikä se tiilikauhistus onkaan? Saattaapi tulla jonkinlainen kontrasti. Keilaniemi on suosikkini moskeijan paikaksi. Kunhan vain Helsinki-Espoon alueelle ja kunhan sinne pääsee metrolla.

Äänestä
  • Voisivat palkata suomalaiset hommiin. Työllistyisimme runsaasti ja saatais Jargonille ja isis-sisseille kunnon homeloukku. Olemmehan homerakentamisen mallimaa

    Äänestä

Lahjuksia virtaa taas moskeijaa kannattaville viranomaisille ja poliitikoille.

Äänestä

Nyt on löydyttävä se yhteishenki että tämä umpihullu idea saatananpalvotapaikasta torpataan. Lopulisesti. Olen mukana!

Äänestä
  • Samaa mieltä, muuallakin Euroopassa moskeijoita suljetaan koko ajan, koska niissä saarnataan vihapuhetta.

    Kansanääntestys järjestettävä tästä, niin suuri periaatteelinen asia.

    Koen vieraana ja outona minareetit ja rukouskutsut stadissa, no thanks!

    Äänestä

Miksi juuri kauniin ruskohiilivoimalan viereen moskeija, kun Mariaanien haudastakin löytyisi ihan kivasti tilaa

Äänestä

Tommosissa paikoissa kerrotaan toisilleen miten käytetään Suomea vielä paremmin hyväksi ja tuomitaan meidän tekemiset.

Äänestä

Suurmoskeija tullaan rakentamaan ja se on varma, kukaan tai mikään ei hanketta pysäytä!

Äänestä

Kovin on keskeinen ja ahdas paikka, jos ajatellaan laajennustarpeita.

Pitkällä tähtäimellä sopivampi tontti voisi löytyä kauempaa idästä, tai vielä kauempaa.

Äänestä

Kun moskeija on riittävän iso että he mahtuvat sinne kaikki kerralla niin näitähän on välillä räjähdellyt aina silloin tällöin.

Äänestä
  • Kyllä se itä-lähiöön tulee rakentaa.Kulosaaren-siltaa on helppo puolustaa.

    Äänestä

Bahrainista tulee niin paljn rahaa että sitä riittää politiikkojenkin taskuun.

Äänestä

Kohta rupee pukaan terrorirahaa suomeen oikein moskeija kaupalla.

Äänestä

Mitä tähän sanoisi Kekkonen?

Äänestä
  • Nahkurin orsilla tapaatte Sokean Reetan, saatanan tunarit

    Äänestä

Islam ei kuulu sivistysvaltioihin.

Äänestä

Moskeijoiden rakentelu vain lisää radikalismia eikä todellakaan auta integroitumaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EstäkääMoinen kirjoitti:

Vituttaa että näille matuille suunnitellaan ja todennäköisesti rakennellaan merenrannalle satuolentojen palvontakeskuksia! Sitten sitä rahoittaa vielä arabimaat jotka ei itse ota pakolais uskonveljiään kotimaahansa loisimaan. Jos joku paikka kyseiselle pytingille pitäisi osoittaa, se kuuluisi jonnekkin hylätylle soramontulle. Siellä saisivat joukolla pyllistellä ja joglata paikassa missä on aitoa Saharan tunnelmaa.

Helsingin suurmoskeijan rahoitus "Jopa 140 miljoonaa euroa maksavaan hankkeeseen on tulossa rahoitusta ulkomailta ja eri rahoittajatahoja koordinoi Bahrainin valtio."

http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/443122-helsingin-suurmoskeija-olisi-kaksi-kertaa-tuomiokirkon-kokoinen-koko-rakennus-jopa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu