LYHYESTI
Luominen on. Luoja on. Toivo on. Sääli että palstan ateistit viihtyvät toivottomuudessa. Heillä ei ole ratkaisua väkivaltaongelmaan. Heillä tosin on ideologioita ja filosofioita, mutta heiltä puuttuu realistinen näkemys maailman korjaamiseksi.
Toivoa kreationismista
17
352
Vastaukset
- AtteE.Wokki
Millähän sinun päähäsi saisi taottua edes sen verran järkeä, että tajuaisit olevasi moninkertaisesti kusetettu?
- AtteE.Wokki
Et uskoisi vaikka esittelisinkin. Voin kuitenkin esitellä mitä ne eivät ole: esimerkiksi mikrosirujen asentaminen kaikkiin ihmisiin ja ihmisten kauko-ohjaaminen, koko maailman laajuinen ydinsota, ihmisten systemaattinen tappaminen tai orjuuttaminen tai kasvattaminen ruoaksi eivät kuulu maailman johtajien visioihin.
AtteE.Wokki kirjoitti:
Et uskoisi vaikka esittelisinkin. Voin kuitenkin esitellä mitä ne eivät ole: esimerkiksi mikrosirujen asentaminen kaikkiin ihmisiin ja ihmisten kauko-ohjaaminen, koko maailman laajuinen ydinsota, ihmisten systemaattinen tappaminen tai orjuuttaminen tai kasvattaminen ruoaksi eivät kuulu maailman johtajien visioihin.
eksyt ja eksytät
- AtteE.Wokki
yurki1000js kirjoitti:
eksyt ja eksytät
projisoit
AtteE.Wokki kirjoitti:
projisoit
Kuulit väärin. Kyse oli porojen (mystisistä) massakuolemista.
https://www.google.fi/#q=dead reindeers
- Thanatoz
Miksi ateistit viihtyvät toivottomuudessa?. me osaamme vaalia ainutkertaista elämäämme ja kunnioittaa sitä. Sinulta puuttuu realistisuus kokonaan..
Miksi evoluutio pelottaa sinua noin paljon että kiellät sen, ja kaikki todisteet siitä? Olet aika hölmö..- edistyksellistä
yurki1000js kirjoitti:
Thana. Kuis panisit globon kondikseen?
Juurisyyanalyysi osoittaa että ongelmat johtuvat uskiksista, erityisesti kretuista.
Se ei nyt tietenkään ole mikään yllätys kun ottaa huomioon että kirkon huomassa ei ole ikinä tapahtunut mitään yhteiskunnallista edistystä. Päinvastoin. Kaikki ihmiskuntaa hyödyttänyt edistys on tapahtunut kirkon ja uskisten vastustuksesta huolimatta. edistyksellistä kirjoitti:
Juurisyyanalyysi osoittaa että ongelmat johtuvat uskiksista, erityisesti kretuista.
Se ei nyt tietenkään ole mikään yllätys kun ottaa huomioon että kirkon huomassa ei ole ikinä tapahtunut mitään yhteiskunnallista edistystä. Päinvastoin. Kaikki ihmiskuntaa hyödyttänyt edistys on tapahtunut kirkon ja uskisten vastustuksesta huolimatta.olipas tieteellistä
- kunhan.huomautan
yurki1000js kirjoitti:
olipas tieteellistä
Kulttuurihistoria on tiedettä.
kunhan.huomautan kirjoitti:
Kulttuurihistoria on tiedettä.
Sittenhän sinä osaat selvittää meille tieteeellisen tarkasti aineen ja elämän synnyt? Miten siis kumoat LUOMISEN?
- moski
yurki1000js kirjoitti:
Sittenhän sinä osaat selvittää meille tieteeellisen tarkasti aineen ja elämän synnyt? Miten siis kumoat LUOMISEN?
ei silminnäkijää.
moski kirjoitti:
ei silminnäkijää.
Niinpä. Makroevoluutiota ei ole kukaan nähnyt. Luonnossa on havaittu mikroevoluutiota, joka ei ole OIKEAA kehitystä, koska siinä perimä supistuu.
http://www.taustaa.fi/kortit/pages/KP08.htm
- todisteet.pöytään
Mikä on sinun ratkaisusi väkivaltaongelmaan ja mitä todisteita pystyt esittämään sen puolesta?
Jeesus on HISTORIAN henkilö.
> RAAMATUN MESSIAS-PROFETIAT JA NIIDEN TOTEUTUS
Suomenkielinen versio on (luvalla) lyhennelmä alkuperäisestä englanninkielisestä : http://www.messiahrevealed.org
Vanhassa Testamentissa on noin 300 profetiaa tulevasta Messiaasta eli Jeesuksesta Kristuksesta, jotka ovat toteutuneet Uuden Testamentin puolella. Seuraavassa on mainittu osa näistä. <
http://gamma.nic.fi/~jlindell/messias.htm
IN ENGLISH
https://www.google.fi/#q=333 prophecies
INTTÄJILLE
Teitä on informoitu. Menkää pläräämään:
http://www.suomi24.fi/profiili/yurki1000js
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899
