Ähtäläisten vaalityötkö alkaneet.

Ei vois naivimpaa juttua olla kuin viime viikon Ahterin Praadvassa.

Tuo Pöntisen vaalijuttu oli lapsellinen. Itse ei kuulu koko pitäjän kirkkokuntaan, ei kelvannut Ähtärin kirkot..
Nyt paistattaa asioilla joissa Virtain kirkkoon kuuluu.
Ei ole juttuna kuitenkaan hyvää vaalimainosta, vaikka tarkoitusperänä niin uskottukin.
Kaikista vaan ei ole politikoiksikaan
10106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Vai idiootit maksaa kirkollisveroa.

Äänestä

En tiedä,mut Virtain kirkko oli Pöntiselle ähtärin kirkkoja paree.Ei tule ääniä näistä kirkkokunnista. Sateenkaari kirkot loistaa.Näin huhut kertoo, hiipuvasta matkailu bisneksestäkin.

Äänestä

Tämänpäivän villi lainsuojaton satraappien oma media nostaa kuntavaali ehdokas Kaskimäkeä.Liekkö koko suku,klaani päässyt tapetille.Liekkä vävytkin loisteessa.Olis nyt ymmärtänyt joistai asioista itse jäävätä kokoomuksen valtuutettuna esiintynyt,kiinteistökauppias tai Halkokaaren myyjä jne... huhu kertoo rasitteista vapaasta tontistakin..rasiteellisena.Vai oliko se päinvastoin.Yrittäjissä puuhaa ei saisi mielestäni olla negatiivinen puheissaan Ähtäristä,kun arvioi kiinteistöjä..Voi voi missä ny se Tupiksen huutama imago,tuleeko ns. kokoomuksesta kupruja. .ihmisiin..voi voi

Äänestä

Panda kirkollisveroa?

Äänestä

Kepu,kokoomus nostaa ehdokkaitaan jopa oman mediansa sivuilla sekä Ilkassa.Kuitenkin kaikkien aivot ja valta Heimolla..Että sellainen sopuli lauma nytkin on...

Äänestä

Totta sipulit tukee Pandaa..tulee vaikeuksia puhua totta erittäin typerästä kalliista hankkeesta. Miljoonia,miljoonia..kuka käyttää luottokortteja..kuka maksaa...Me maksamme

Äänestä

Vaaliaseeksi,ei Pandaa ähtäriin

Äänestä

"turvetta Vessiin!" se on kepun vaaliase!

Äänestä

Niin ja kaikki positiivista,jopa KRIISIKUNTA

Äänestä

Kun on nätti ja muistaa hymyillä, valinta on varma. Kokemus tuo sitten viisautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ällystyttävää kirjoitti:

Ei vois naivimpaa juttua olla kuin viime viikon Ahterin Praadvassa.

Tuo Pöntisen vaalijuttu oli lapsellinen. Itse ei kuulu koko pitäjän kirkkokuntaan, ei kelvannut Ähtärin kirkot..
Nyt paistattaa asioilla joissa Virtain kirkkoon kuuluu.
Ei ole juttuna kuitenkaan hyvää vaalimainosta, vaikka tarkoitusperänä niin uskottukin.
Kaikista vaan ei ole politikoiksikaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu