Vainohulluuden Huippu

Venäjä, Venäjä,Venäjä
Ei naapurillamme ole mitään intressejä Suomea kohtaan! Hölönpölöä!
Venäjä vastustaa NATON laajenemista eikä hyväksy että USAn joukot tulevat itärajamme valvojiksi
Kun nuo uhkat on poissa Olemme Turvassa
Ugghhh

11

81

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • natoon.äkkii.heti

      Mitä se Venäjälle kuuluu jos Vaalimaan raja-asemallakin partioivat kohta Nato-sotilaat? Eihän Suomi kuulu Venäjään, joten ei se ole Venäjän asia päättää Suomen liittymisestä Natoon?

      • fawefwe

        Ei varmasti kuulukkaan. Mutta kyllä se toimenpiteitä aiheuttaa, pelkästään meidän maantieteellisen sijainnin vuoksi. Tervettä järkeä saa käyttää.


    • Panssariryhmä_5

      Saksa hyökkäsi aikanaan Venäjälle 150 divisioonalla eikä sekään riittänyt. Kun Kreml nyt pillastuu muutamasta länsivaltojen pataljoonasta pitkällä länsirajallaan, suhteellisuus ei ole läheskään kohdallaan.

    • Kaikenseottaa

      Lue historiaa. Kyllä se järki palaa takaisin.

    • Totuusonseettä

      Tälläkin palstalla riehuu venäjävihaa levittävä natopalstan ylipappi. Juuri sellainen koska se homma on mennyt sillä fanaattisen fundamentalistisuuden puolelle. Se korottaa Naton Jumalaksi ja julistaa että karitsan häitä juhlitaan Natosta. Mies on täysin mielenvikainen. Julistaa koko Venäjälle helvetin tuomiota, ja käyttää Venäjän katulapsia hyväkseen lisätäkseen tyhmien vihaa venäjää kohtaan. Amerikasta se keksii pahaa sanottavaa vain saadakseen hyökätä omaa kirjoistaan vastaan mukamas toisena henkilönä.

      • Hulluja riittää molemminpuolin rapakkoo :D


      • hehhh

        Natopalstan kaikkein tyhmin natohihhuli on jopa niin tyhmä, että ei osaa kirjoittaa kuin yhden sanan: "natoon". Senkin kirjoittaa varmaan yhdellä sormella:D


    • Aloittaja on täysin oikeassa. Venäjästä ei ole mitään uhkaa ellemme itse sitä aiheuta lietsomalla vihaa ja riitaa sen kanssa. Venäjä on naapurimaamme ja siksi on ensiarvoisen tärkeää pitää siihen hyvät suhteet. Vihapuheet eivät ole mitään rauhantyötä.

      Jokin aika sitten Venäjä ehdotti neuvotteluja Itämeren maiden kanssa jännityksen lieventämiseksi ja lentoturvallisuuden parantamiseksi Itämeren alueella. Suomi yhdessä muiden maiden kanssa kieltäytyi tarjouksesta. Toisin sanoen Suomi vastustaa neuvotteluja rauhan edistämiseksi. Voiko sen typerämpää ulkopoliittista linjaa olla? On turha syyttää Venäjää ilmatilanloukkauksista, jos Suomi jo ennakkoon on kieltäytynyt neuvottelemasta lentoturvallisuuden parantamisesta kyseisellä alueella.

      Venäjän politiikka on koko ajan ollut selkeä ja tähdännyt rauhanomaisten kanssakäymisten, kaupan ja kulttuurivaihdon edistämiseen. Kiitos Venäjän presidentille Vladimir Putinille siitä! Suomen ja lännen politiikka on ollut päinvastainen. Ne ovat koko ajan miettineet vain, kuinka rauhanomaisia yhteyksiä Venäjän kanssa voitaisiin vähentää, kieltää ja boikotoida.

      Jos Suomi olisi rauhaa rakastava maa, se oma aloitteisesti ehdottaisi neuvotteluja rauhanomaisen kanssakäymisen lisäämiseksi ja jännityksen vähentämiseksi itärajalla ja Itämeren alueella.

    • putinmyfriend

      Joo eihän Venäjästä ole koskaan ollut mitään uhkaa meille. Mitäpä ne meistä haluaisivat...

      • sotapolitiikkaa

        Uhkaako USA Meksikoa? Pitääkö Meksikon pelätä hyökkäystä?
        Sen mukaan mitä on ennen tapahtunut maiden välillä? USA on hyökännyt Meksikoon ja ryöstänyt siltä alueita. USA on edelleen sama maa ja sillä on sama hallintojärjestelmä, joka hyökkäsi aikoinaan Meksikoon. Sinun logiikallasi Meksikon pitää pelätä.

        Entä Suomen ja Venäjän tilanne? Isonvihan aikaista tsaarin Venäjää ei enää ole, Neuvostoliittoa ei enää ole. Edelleen pelotellaan niillä vanhoilla uhkakuvilla. Entä Saksa? Onko Puolan Tsekin Ja Slovakian pelättävä Saksaa? Hyökkäsihän Saksa näihin maihin. Entä Pitääkö Ranskan pelätä hyökkäystä?


    • Ukkojäärä

      En luota veli venäläiseen, syitä löytyy nykyisyydesäkin riittämiin.
      Venäjä ajaa toimillaan Ukrainassa, Krimillä, Syyriassa ym. Suomen ja Ruotsin väistämättä Natoon.
      Voi olla niinkin että kansansa sortaja fasisti-Sipilä lepakkomiehineen myy Suomen ruskeille laajojen paskamasinamarkkinoiden hinnalla.
      Loka-Kehtomäki Moskovaan suurlähettilääksi, myyntityötä edistämään...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      57
      1608
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      364
      1151
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      132
      918
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      13
      742
    5. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      622
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      588
    7. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      90
      548
    8. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      45
      529
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      498
    10. Mies Naiselle pyydän...

      älä satuta minua.
      Ikävä
      44
      456
    Aihe