Maahantulija lapset on huitoneet kepeillä, heitelleet kivillä ja kiskoneet repuista ja tönineet 1-2 luokkalaisia lapsia. Asiasta ilmoitettu vokkiin. Kannattaa puuttua nuihin heti että edes nuo lapset oppis tavoille.
Maahantulija lapset
Iskä1977
972
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olivatko ne uhrit olleet niitä samoja lapsia jotka huutelivat sieltä suomiensin karsinasta niitä "vitun lehmät" kannustushuutojaan vastapuolelle?
Kannattaa viedä kaltoinkohdeltut lapset kriisiapuun, psykiatrille. Sieltä saa rauhoittavia ym. mömmöjä ahdistukseen. Tästä onkin sitten helppoa siirtyä lapsilisiltä suoraan työkyvyttömyyseläkkeelle. Näinhän tämä homma toimii.
Miksi olette opettaneet lapsillenne arvot, joiden mukaan ei saa puolustautua. Täytyy olla kiltti, hyväksyvä, suvaitsevainen ja kääntää toinenkin poski lyötäväksi.
Ne, jotka lyövät. Heidän kulttuuriin ja arvomaailmaan kuuluu olla vahva, alistava, halveksiva toisia kohtaan. Ainoastaan vahva saa arvostusta ja kunnioitusta.
Ollaanko nöyrempiä saadaksemme kunnoitusta? Vai otetaanko kunnioitusta muutoin. Vaikeaa voi olla nöyrtyä lisää, koska nämä kiusaajat kokevat sen voittonaan. silloin homma vaan kiihtyy ja kiihtyy.
Suvaitaan kuitenkin, eiän siinä mene kuin oman lapsen elämä pilalle.
Pilaat lapset jos opetat lyömään ja viattomat kärsiin. Lapset opetettava hakemaan apua aikuiselta. Kuin aikuisena poliisilta
Poliisi on pelkkä nyrkillä tapettava huora.
se on siellä tapana , voiko näiltä muuta odottaa.
Normaalia muslimikakaroitten toimintaa. Tuskin kukaan puuttuu tilanteeseen millääntapaa koska koko Suomi tuntuu olevan paskat housuissa näiden asioiden edessä. Lapsien on puollustettava itse itseään! Karua? Kyllä, mutta valitettavasti tilanne on päästetty tähän pisteeseen...
Parhaat isät antavat lapsilleen ohjeita miten yhteiskuntaan sopeudutaan:
https://www.youtube.com/watch?v=IkGvrrRYRLI
Toivottavasti tuo videolla esiintyvä lapsi on otettu huostaan!
Oikein!