Varför skall Norges dopingskandal diskuteras på det här forumet ?
Dopingdiskussion.
10
91
Vastaukset
- dkkfhlv
Just det,det här är ingen sportspalt kedjan,handlar inte om sfps politik,inte ens om svenska språket eller om Finland överhuvudtaget.
- doupataan
maailman menoa palstalla jauhetaan asisiasta, Kai pakkosuomi taipuu senverran?
- Pyssling
Eikö norjalaiset ole surujen pikkuserkkuja? He ovatkin samaa sukua niin kyllä norjalaisista voi palstalla keskustella! Siis riikit on serkkuja ja norjat on pikkuserkkuja.
- Jhalmis
Detta stugsittande white trash kanske ser på norrmän som samma pack som finlandssvenskar?
- Mr_svink
Var sitter du själv idag? Eller ligger du i sängen och skriver kommentarer, sveikko?
- YlemmyysKarisee
Suurempi kysymys on miksi kotiruotsalaiset aina haluavat vaihtaa puheenaihetta kun skandimaista tulee huonoja uutisia.
- jgyrukkiöäåopi
Tämän olen itse huomanut monta kertaa! He ovat kun oma perhe jonka pahasta maineesta ei saa puhua yleisesti.
Tämä on rkp:n palsta. Meinaatko että kaikki ruotsalaiet ja norjalaiset kannattavat rkp:ta? Edes Ahvenanmaalla ei ole rkp:ta. Tämän palstan nimi ei siis ole ruotsin kieli ja ruotsinkieliset ihmiset, vaan Suomen ruotsalainen kansanpuolue.
- HUYRTE4521
Norjan kieli on kuin toisenlainen Ruotsalainen murre. Eiköhän kaikki skandimaat tue Rkp:n kielipolitiikkaa ja pakkoruotsia suomalaisille?! Kyllä se näin on! Veljet ja serkut tukee toisiaan. Jos pakkoruotsi ja rkp ei sais skandimaitten tukea niin pakkoruotsi olis häipynyt vuosia sitten. Suomalaisilla on veljeskansa Balttianmaissa ei skandnaaviassa!
- Hähhähhääääääääääää
Meitä nyt vain kiinnostaa Norjan duuppailut. Vaikka eihän kyllä Johaug ole duuppaillut, koska hän sanoo niin. Ja itkee päälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1404397Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1832845Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis82645Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi782581Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1242286Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu491917Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos311798En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131735Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat61152Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain35949