Samanlainen sekopää valtio kun pohjois korea, vanha ukko vaikka on kuningas kuoli niin kansa on hysteerisenä ja itkee vollottaa, voiko tää olla totta vai onko tää budha kansa komennettu itkemään tän ukon takia. Nyt uus tuleva kuningas on ollu jo kolme kertaa naimisissa ja mm tätinsä tyttären kanssa ja tehny lapsia. Sukurutsareita koko kuningas perhe.
Thaimaa on näköjään
Kukungg
10<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Montako kertaa olet siellä käyny vai perustuuko tietosi Mäntsälän reissuun...
Aloittaja luuli että Thaimaa on vain yksi suuri lapsibordelli.
Valitettvasti monella ei ole varaa matkustaa mihinkään ja se tuo kateutta aivopierujen muodossa.....
Thaimaassa olen käyny yhden kerran , muissa kaukoidän maissa paljon viimeisen 25 vuoden aikana, uskon nähneeni kaukoitää enemmän kun nämä tyhmät reppureissaajat jotka kommentoi omasta mielestään viisaasti. Thaimaassa oli mm tapana esim. Baarissa käydessä laittaa johonkin kuppiin rahaa budhalle.. Tämmösiä höpötyksiä ei mm Filippiineillä ole. Kannattaa sitten vasta kommentoida jos tietää jotain.
Pakettimatkalla menit oppaiden perässä kaikkiin ukotus mestoihin.....
Eikös siellä Thaimaassa tapahtunut sotilasvallankaappaus - kas kun ei tämä kunkku estänyt...eikö sitä arvostettukaan solttupiireissä vai oliko se kaiken takana. pelasti perseensä...
Kaikenlainen palvonta on perheestä. Kukaan ihminen ei ole palvonnan arvoinen. Ollaan täysin saman arvoisia, ja jokainen kuolee ajallaan. Jäljelle ei jää kuin haiku, jos sitäkään.
Tämä budha palvonta on älytöntä , jos ihmisellä on joku ongelma niin kysytään budha patsaalta mitä pitäis tehdä, tää kertoo miten tyhmä kansa on. Filippiinit on paljon sivistyneempi maa ihmiset fiksumpia , maahan on syvästi kristinuskoinen eivätkä hmiset juttele patsaiden kanssa. Mutta Suomen juntit kun pn käyny kerran Pattayalla niin luullaan nähneensä koko maailma.
Nauratta noi sun jutut:D
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-2000001234494.html
Thaimaan kunkku oli jenkkien huora jo vietnamin sodan aikaan. Siitä suhteesta sai alkunsa Pattaya josta käsin Utapaon kentältä lennätettiin Vietmamilaisten siviilien niskaan napalmia ja agent orangea joka aiheuttaa vieläkin epämuodostumia vastasyntyneille. Samalla Pattayasta tuli maailman ehkä siihen aikaan suurin bordelli jossa US merisotilaat nussi jenkkidollareillaan maaseudun tytöt ja lehmät niin ettei kukaan enää halunnut tehdä oikeaa työtä. Prostituutio kiellettiin lailla mutta sallittiin kuitenkin kuninkaan ja korruptoituneen poliisin suojeluksessa.
Toisen maailmansodan aikana Thaimaan aiempi kuningashuora pyllisti Japanin suuntaan ja vieläkin mm. Bangkokissa vaaleitten Japsien siittämät on suuremmassa arvossa kuin köyhät Isanilaiset ja pohjois-Thaimaalaiset, joita suomalaiset peräkammarin pojat käy poraamassa ja "pelastamassa".
Ei kuninkaan kuolema kuitenkaan mikään onnenpotku Thaimaalle ole. Vuoden suruaikana peräkammarin pojat häipyy ja maa painuu anarkiaan. Komminismi ja Islamismi nostaa päätään. Seuraava Syyria, sanon minä. Voisin tosin ottaa sieltä vaikka sata pakolaista jos sitä vastaan saa kymmenen lähi-idän partalasta Suomesta ulos.